Stroje se zakousnou do čtyř rozbitých ulic

Opravy rozbitých ulic Rozbité vozovky či chodníky? Problém pro řidiče i chodce. Stav některých místních komunikací v krajském městě se však letos zlepší. Do plošných oprav vybraných místních komunikací půjdou miliony.

Pardubická, Kydlinovská, Buzulucká a Vrázova. Tak se jmenují ulice, jejichž opravy na letošní rok plánují Technické služby Hradec Králové. Práce, které zřejmě budou znamenat i dočasné uzavření těchto ulic pro dopravu, zahrnou především zhotovení nového živičného povrchu vozovky. V Buzulucké ulici navíc na silnici vznikne pruh vyhrazený pro cyklisty. Zřejmě nejdříve se stavební stroje zakousnou do komunikace na Vančurově náměstí, konkrétně v části Kydlinovské ulice přiléhající ke křižovatce s ulicí Antonína Dvořáka, kde je cesta už několik let notně záplatovaná a plná nerovností.

„Předpokládám, že oprava tohoto úseku se uskuteční ještě v průběhu dubna. Náklady se budou pohybovat kolem jednoho milionu korun,“ řekl vedoucí správy místních komunikací Technických služeb Hradec Králové Tomáš Pospíšil. Na květen je plánována oprava části Pardubické ulice v Kuklenách v úseku mezi Anenským náměstím a Růžovou ulicí. Kromě nového povrchu zde silničáři vyrovnají výšku vozovky a kanalizačních poklopů. Právě propadlé kanalizační vpusti jsou spolu s výtluky největším problémem této rušné komunikace. Oprava přijde na více než dva miliony korun. Zhruba stejně velkou částku vynaloží město prostřednictvím technických služeb na opravu povrchu Buzulucké ulice v úseku od magistrátu po Hostivítovu ulici. Práce začnou po plánované opravě vodovodního řadu, tedy pravděpodobně v letních měsících. Kromě opravy vozovky zde dojde také k vytvoření pruhu vyhrazeného pro pohyb cyklistů. Ve druhém pololetí přijde na řadu oprava Vrázovy ulice na Slezském Předměstí, která je mezi řidiči vyhlášena nerovnostmi povrchu. I tady však nejdříve plánuje opravit své zařízení správce vodovodní sítě.

Technické služby plánují rovněž velké opravy chodníků, které přijdou na více než 10 milionů korun. Tento týden budou zahájeny stavební úpravy středového chodníku v ulici V Lipkách, které navážou na povolené kácení stromořadí v této lokalitě. Obnoven bude například poslední úsek živičných chodníků v Úprkově ulici v Malšovicích. Půjde o úsek od restaurace U Čechů ke Sportovní ulici, tedy směrem na Malšovu Lhotu. Práce jsou zde naplánovány ještě na první pololetí. Pohodlněji si lidé budou moci vykračovat také po chodníku v Hálkově ulici na Pražském Předměstí. Umožní jim to nový povrch vytvořený ze zámkové dlažby. Tyto práce navážou na vloni a předloni provedené opravy vozovek a chodníků v sousední ulici Jiřího Purkyně. Na novou komunikaci pro pěší pokrytou zámkovou dlažbou se mohou těšit také obyvatelé Vilové a části Kubcovy ulice v Plačicích. Stejná dlažba pokryje také levostranný chodník v části Kydlinovské ulice za železničním přejezdem směrem na Plácky. Opravy chodníků neminou ani ulice K Sokolovně a Truhlářská ve Věkoších a několik lokalit na Slezském Předměstí. Předlážděno bude například i prostranství kolem hotelu Alessandria, kde se dělníci objeví zřejmě v létě.

V hledáčku technických služeb jsou po domluvě s dopravním podnikem rovněž opravy zastávek městské hromadné dopravy. Na řadu letos určitě přijde předláždění plochy pro stání autobusu v zastávce U Dvora v Třebši ve směru do centra města, kde jsou vyjeté hluboké koleje. Ty jsou za deště plné vody a při průjezdu autobusu hrozí znečistění oblečení čekajících cestujících.

„V průběhu celého roku budeme samozřejmě odstraňovat i lokální závady na komunikacích. Například v nejbližší době se chystáme na opravu žulových desek na pojezdové části pěší zóny ve Švehlově ulici,“ přiblížil Tomáš Pospíšil další plány.

Nahoru

 

Volejte: +420 495 707 111

Kontakty