Strážníci děti učí, jak zatočit se šikanou

Ilustrační foto Městská policie Hradec Králové sází na prevenci. V loňském roce strážníci uskutečnili v mateřských, základních a středních školách 261 přednášek pro 6390 žáků a osm přednášek pro zhruba sedm desítek seniorů. Dohromady 1334 žáků absolvovalo výuku na dopravním hřišti.

„Prevenci, zaměřené na sociálně patologické jevy, se ve školách věnujeme každý den. Jednotlivé věkové kategorie, od mateřských škol až po seniory, upozorňujeme na problematiku, která je specifická pro danou věkovou skupinu. Malé školáky učíme bezpečnému chování doma i na ulici, zaměřujeme se na dopravní výchovu, upozorňujeme je ale také například na šikanu. U starších dětí a studentů je našim cílem rozšiřování jejich právního povědomí, a to ve smyslu právních norem, se kterými mohou být nejčastěji konfrontováni. Zároveň je seznamujeme i s trestně právní odpovědností,“ sdělila mluvčí hradecké městské policie Eva Čížková.

Pro seniory strážníci zase připravují přednášky a besedy o bezpečném chování a předcházení rizik, domácím násilí a podobně. Na duben chystá městská policie pro děti výtvarnou soutěž, na květen dětský den, na léto kontrolu dětských pískovišť zaměřenou na nebezpečí odložených injekčních stříkaček a další akce.

Nahoru

 

Volejte: +420 495 707 111

Kontakty