Stávka městské organizace neohrozí

014_Magistrat_1.JPG Ke středeční stávce se pravděpodobně přidají i někteří státní zaměstnanci z Hradce Králové. Chodu magistrátu města se ale tento protest nedotkne.

Platy zaměstnanců jsou hrazeny z městského rozpočtu, proto se jich státní škrty přímo netýkají.

„Většina hradeckých školských zařízení bude stávkovat jen symbolicky. Je to pozitivní výsledek dlouhodobé spolupráce. Stojíme za oprávněnými požadavky zaměstnanců a vysoce oceňujeme jejich přístup k povinnostem. Všechny školy na území města zajistí standardní provoz a rodiče tak nemusí zajišťovat pro své děti náhradní péči nebo si brát náhradní dovolenou,“ sdělil Martin Soukup, dosavadní radní města.

„Školská zařízení jsou povinna nahlásit účast ve stávce v třídenním předstihu. V daném termínu tuto skutečnost nahlásil pouze Dům dětí a mládeže v Rautenkraucově ulici, který bude ve středu uzavřen. K protestní akci se také připojí  školní jídelny základní školy v Mandysově ulici, Bezručově ulici a na Pouchově. Ve Štefánikově ulici se připojí ke stávce jen symbolicky pomocí výlepu cedulí s podporou stávky. Mateřská škola Pohádka bude mít zabezpečené náhradní stravování, protože v této školce právě vaří stávkující školní jídelna v Mandysově ulici, uvedla Alena Synková, vedoucí odboru školství magistrátu.

Markéta Baldrychová

referentka kanceláře primátora

tel. 731 131 123

marketa.baldrychova@mmhk_cz

Nahoru

 

Volejte: +420 495 707 111

Kontakty