Statisíce kilometrů bez nehody v MHD

Dopravní podnik města Hradce Králové - Jízda bez nehod Další šoféry, kteří najeli s cestujícími už mnoho set tisíc kilometrů, ocenil 17. prosince Dopravní podnik. Letošním králem je s milionem a 750 tisíci kilometry Karel Šrámek. Se 750 tisíci bezpečnými kilometry se mohou pochlubit Petr Husák a Jaroslav Vašina.

Poděkovat a vzdát obdiv přišlo všem letošním oceněným vedení společnosti, kolegové, zástupci Policie ČR, odboru dopravy magistrátu a další.

„Sám jsem s autobusem jezdil, tak dokážu jejich práci porozumět a ocenit ji. V dnešních podmínkách na silnicích před nimi smekám. Osobně už bych teď jezdit nechtěl,“ řekl dopravní policista Stanislav Blažek. I ředitel Dopravního podniku Miloslav Kulich si je vědom, že má mezi svými šoféry takové borce. „Takové výsledky ukazují profesionalitu našich řidičů a osobně si jich moc vážím. Jsem rád, že jich máme mezi sebou dost.“

„Od dob svých řidičských začátků doznal provoz obrovských změn, a tak musím být opatrný a ve střehu daleko více než dříve,“ říká oceněný Karel Šrámek Stroje, na kterých své kilometry najezdil, doznaly také změn, ale naopak k lepšímu a ty dnešní si co do komfortu pochvaluje nejvíc. S úsměvem vzpomíná na dobu, kdy vysílali reportáž z Formule 1 a vypočítávali, jak nezvykle často musí její piloti řadit. „Pro zajímavost jsem si tehdy spočítal, jak často řadí řidič MHD a vyšlo mi, že ještě dvakrát tak více.“ Dnes je Karel Šrámek nejen vynikajícím řidičem, ale i vyhledávaným společníkem a studnicí veselých příhod z královéhradecké hromadné dopravy.

Více než milion kilometrů bez nehody má na svém kontě už 15 řidičů, pět z nich dokonce překročilo jeden a půl milionu. Půl milionu bezpečných kilometrů má odjeto 21 řidičů. Mezi řidiči trolejbusů je devět s minimálně půl milionem kilometrů a dva z nich překročili jeden milion.

DPMHK, Jízda bez nehod

DPMHK, Jízda bez nehod

Nahoru

 

Volejte: +420 495 707 111

Kontakty