Startovací byty přiřknul los

Losování startovacích bytů 1.2.2011 Zcela zaplněný sál hradeckého Adalbertina byl 1. února svědkem v pořadí již pátého losování o pronájmy startovacích bytů. Z osudí bylo pod dohledem notářky vytaženo celkem 109 očíslovaných míčků. Mezi nimi bylo 25 náhradníků.

Podmínky získání startovacího bydlení jsou přísné, přesto poptávka převyšovala nabídku a o byty se losovalo. O byty s dispozicí 2 + kk usilovalo několikrát více zájemců, než kolik bytů bylo v nabídce. O jednopokojové byty byl zájem sice menší, vzrostla tím ale pravděpodobnost jeho získání.

Úspěšní žadatelé měli při losování důvod padnout si do náruče s partnery či přáteli, ti, kdo byli v sále sami, radostně sdělovali dobrou zprávu svým nejbližším telefonicky. „Mám obrovskou radost. Tolik umačkaných palců… a byly i slzičky,“ volá do telefonu už s úsměvem Iva Šenitková. „Podala jsem si žádost o byt 1 + kk a vyšlo to. Radost mám o to větší, že byt los přisoudil i mé kamarádce,“ svěřuje se úspěšná žadatelka.

„Opravdu to vypadá, že budeme sousedky,“ říká Veronika Krejčíková. „V bytě 2 + kk budu bydlet se svým pětiletým synem. Už se těším na prohlídku bytu a možnost, že bych si to ještě rozmyslela a odstoupila, vůbec nezvažuji,“ dodává jedním dechem Krejčíková. Nyní je v Hradci Králové 172 startovacích bytů. Aktuálně se nové startovací byty nestaví.

Nahoru

 

Volejte: +420 495 707 111

Kontakty