Sáblíkovou zmohlo nachlazení

O pohár města Hradce Králové Ve dnech 29. a 30. května se konalo za podpory města Hradce Králové již tradiční klání mladých cyklistů pod názvem " O pohár města Hradce Králové", který se jezdí na trati Slatina – Librantice –Výrava – Libřice a zpět. Pravidelným účastníkem těchto závodů se v posledních letech stala olympijská vítězka Martina Sáblíková spolu s dalšími členkami NOVIS Teamu.

Letos ale bohužel do Hradce Králové nedorazili.  Podle informací se celý tým doléčoval z nachlazení.

První den patřil časovkám jednotlivců a startovalo v něm přes 200 závodníků. Druhý byl věnován časovkám dvojic a družstev. Účastníky sobotních klání přišel osobně podpořit primátor města Otakar Divíšek, který vítězům předal poháry a ženám také květiny.

V nejsilnější kategorii juniorů tentokrát chyběla největší hradecká cyklistická naděje Ondřej Rybín z pořádajícího klubu Whirlpool Author Junior. Nejrychlejší čas zajel Daniel Turek z SKP Duha Lanškroun. Trat měřící 21km dosáhl v čase 28.27. Nejlepší z domácích závodníků byl Dominik Chlupáč, který dojel na 25. místě a získal tím zároveň titul Mistr Královéhradeckého kraje. Nejúspěšnější juniorkou se stala Dagmar Labáková z Dukly Praha. V kategorii žen zvítězila Pavla Havlíková z Kooperativy Jablonec.

Nedělní závody se sice dojížděly za deštivého počasí, přesto byly vidět i vrcholné výkony. Dařilo se také domácímu klubu Whirlpool Author Junior, jehož mladší žáci Daniel Rybín a Vilém Netušil si dojeli pro 3. místo. Nejrychlejší ženskou dvojicí se stala Dagmar Labáková z Dukly Praha a Zuzana Šmídová ze ZČE Plzeň. V juniorských kvartetech zvítězili závodníci SKP Duha Lanškroun, za které jel i domácí Dominik Chlupáč. Ten bohužel nakonec nasazenému tempu nestačil. První družstvo juniorů zdolalo úsek 63km za 1h 23min a 23s.