rss

1 3 4 5 6 10 20 30   Následující   ››

Den lesní techniky přilákal tisíce lidí

 Již tradiční akce v Městských lesích Hradec Králové s názvem Den lesní techniky se letos velmi vydařila. Počasí přálo všem příznivcům přírody, lesa, techniky, myslivosti i dobrého pití a zábavy. Doslova tisíce lidí se sešly během uplynulé soboty a po trase od skladu palivového dříví městskými lesy se měly skutečně na co dívat.

 

Jazz Goes to Town prošel městem

 24. ročník královéhradeckého festivalu Jazz Goes to Town prošel městem. Jazz zněl od Černého koně přes Besedu a drakovské Studio až do bia Central, hrálo se i před budovou nádraží.

 

Hradecký půlmaraton a maraton přilákal tisíce běžců

 Největší sportovní akce Hradecký půlmaraton i maraton  a také běh proti rakovině přilákal do Hradce Králové přes 2350 závodníků ve všech kategoriích. Opět se ukázalo, že Hradec Králové je skvělé místo pro uspořádání tak velké sportovní akce, která každoročně patří mezi nejlepší v celé ČR.

 

Závod ve šplhu připomněl olympionika Šupčíka

 Nultý ročník závodu ve šplhu na laně připomněl v hradecké TJ Montas odkaz držitele zlaté olympijské medaile Bedřicha Šupčíka. Ten zlatou medaili získal na VIII. olympijských hrách v Paříži v roce 1924 za (dnes již neexistující disciplínu) šplh na laně bez přírazu.

 

Dopravní podnik otevřel dveře veřejnosti

 Atraktivní podívanou nabídl v sobotu 6. října den otevřených dveří hradeckého dopravního podniku, který se uskutečnil u příležitosti 90. výročí založení městské hromadné dopravy v Hradci Králové.

 

Volby v Hradci Králové vyhrálo hnutí ANO před HDK

 Komunální volby 2018 skončily. Vítězství patří v Hradci Králové hnutí ANO, které na postu vítěze voleb vystřídalo Hradecký demokratický klub (HDK) stávajícího primátora Zdeňka Finka. Volby ukázaly posilující pozici ODS i České pirátské strany. Těmto subjektům, které získaly téměř shodný počet hlasů, patří třetí a čtvrtá příčka. O zbývající mandáty v zastupitelstvu se pak podělí další tři uskupení - Změna pro Hradec, Koalice pro Hradec a KSČM.

 

Seniorky „rozehrály“ šamanské bubny

 Na první říjnový den v měsíci říjnu připadá každoročně Mezinárodní den seniorů. Svůj „den“ v Hradci Králové senioři také náležitě oslavili. Setkání se uskutečnilo v Harmonii II. a program byl velmi pestrý. Nebudete tomu věřit, ale téměř v premiérovém vystoupení se tady předvedly bubnující seniorky. Vidět tuhle partu, jak v seniorském věku „válí“ například na šamanské bubny, bylo ohromující. Součástí programu bylo i premiérové promítání 15 video dokumentů o aktivních hradeckých seniorech, tzv. Hradeckých pokladech. Každý dokument nabídl jiný rozměr na aktivní stárnutí. Tento projekt vznikl na základě vítězství Hradce Králové v soutěži MPSV „Obec přátelská seniorům“.

 

Závodníci sjížděli na kolech Gočárovy schody

 Letošní cyklistický seriál horských kol Nova Cup je ve finále. 28. září na svatého Václava se v Hradci Králové uskutečnila exhibiční akce Mitas Gočárovy schody. V historickém centru východočeské metropole byla tak již po čtvrté v řadě k vidění jedinečná cyklistická podívaná, na níž se blýskli cyklisté i běžci.

 

Třebešské posvícení plné lákadel

 Skvělá muzika, divadlo, dobré jídlo i pití, nespočet atrakcí pro děti. Takové bylo letošní Třebešské posvícení, které se tradičně uskutečnilo v prostorách před sportovní halou Třebeš. Akci pořádá každoročně komise místní samosprávy Třebeš s dalšími subjekty.

 

Dny evropského dědictví

 Dny evropského dědictví každoročně v měsíci září otevírají nejširší veřejnosti brány nejzajímavějších budov, objektů a architektonických památek.  Jedním z cílů projektu je upozornit na památky, které jsou sice na okraji pozornosti, avšak jejichž historická hodnota je trvalá. Letošní téma Procházka po hradeckých památnících z 1. světové války navázala na výročí 100 let od vzniku Československa. Vstup na doprovodný program v rámci Dnů evropského dědictví v neděli 16. září 2018  byl zdarma.  

 

Sportovní hry seniorů

 Dobrá nálada, sportovní aktivity, bohatý doprovodný program… Takový byl další ročník sportovních her seniorů, který se uskutečnil v Hradci Králové na tradičním místě, tedy ve Fitparku mezi domy Harmonie I. a Harmonie II. na Moravském předměstí. Senioři si akci užívali a aktivně se zapojovali do sportovních aktivit.

 

Festival sportu nabídl 50 druhů odvětví sportu

 Více než 50 druhů odvětví sportu si mohli vyzkoušet návštěvníci na dalším ročníku akce s názvem Festival sportu, která se uskutečnila v neděli 9. září 2018 v hradeckých Jiráskových sadech. Každý si tady přišel na své…Vyzkoušet se dal například sportovní šerm, golf, hokejbal, moderní gymnastika, softball a mnohé další odvětví sportu. Na jednotlivých stanovištích byli připraveni kvalifikovaní trenéři a sportovci, kteří odpovídali na všetečné dotazy návštěvníků. Akce se vydařila a vyšlo i počasí… Podívejte se na reportáž.

 

Bezpečné nábřeží

 Policisté, hasiči, záchranáři i celníci zaplnili 7. září 2018 hradecké Eliščino nábřeží. Historicky poprvé se tady uskutečnila akce s názvem Bezpečné nábřeží, která veřejnosti detailně přiblížila práci všech složek Integrovaného záchranného systému.

 

Studijní a vědecká knihovna oslavila 10. výročí

 cStudijní a vědecká knihovna oslavila 3. září 10. výročí působení v nové budově s názvem X=10. Oslavovalo se hudbou, výtvarnými dílnami, tvůrčími dílnami nebo třeba komentovanými prohlídkami budovou.

 

Zavítejte na výstavu Pevnost Československo

 Galerie Suterén v hradeckém Infocentru se proměnila v pomyslnou pevnost. Pod patronátem Československé obce legionářské - jednoty Hradec Králové a Muzea východních Čech tady můžete po celý měsíc září shlédnout výstavu Pevnost Československo - 80. výročí mobilizace československé armády. Unikátní dobové fotografie a dokumenty doplněné fotografickou sérií “Duchové historie” připomínají československé opevnění, které patřilo ve své době k nejdokonalejšímu. Slavnostní zahájení proběhlo v neděli 2. září.    

 
1 3 4 5 6 10 20 30   Následující   ››

Nahoru

 

Volejte: +420 495 707 111

Kontakty