rss

1 3 4 5 6 10 20 30   Následující   ››

5. výročí Domácí hospicové péče

 5. výročí Domácí hospicové péče si Hradečané připomněli dnem otevřených dveří. Domácí hospicová péče je odborná komplexní péče o člověka v konečném stádiu onemocnění, kdy léčba již nezabírá a příchod smrti se nezadržitelně blíží. Všichni zaměstnanci Domácí hospicové péče si zaslouží velký dík, protože je to práce velmi psychicky náročná…

 

Farmářské trhy na nové adrese

 Hradecké farmářsko-potravinářské trhy se poprvé uskutečnily uplynulou sobotu na nové adrese, a to v ulici Letců vedle obchodního domu Atrium. Prodejci tady návštěvníkům nabízeli tradičně kvalitní výrobky a suroviny především z ekologického zemědělství.  

 

Budoucí prvňáčci u zápisů

 Městem zřizované základní školy přivítaly u jarních zápisů budoucí prvňáčky. A bylo jich téměř 900. Každý budoucí školáček se snažil předvést svoje dovednosti – poznat písmenka, počítat do 20 a také se zpívalo i recitovalo. S kamerou jsme absolvovali zápis do první třídy s malým Edou, a to na Základní škole SNP.

 

Rallye patřila závodním autodědečkům

 Už poosmé odstartoval z centra Prahy veteránský závod Rallye Praha Revival – Memoriál Dalibora Janka. Na start třídenní soutěže se postavily legendy motoristického sportu. Z Prahy zamířily posádky do Hradce Králové. Naše kamera je zachytila na „časovce“ v pátek večer na Masarykově náměstí.

 

Prioritou je digitalizace, zaznělo na konferenci ISSS

 Hradec Králové hostil další ročník konference Internet ve státní správě a samosprávě (ISSS). K hlavním deklarovaným tématům letošního ročníku patřily aktuální projekty a trendy v e-Governmentu, mobilní technologie a sdílené služby, dále transparentnost veřejné správy, otevřená data, kybernetická bezpečnost nebo třeba ochrana osobních údajů.

 

Přehlídka DivSe přilákala malé divadelníky z východních

 Impuls Hradec Králové a Volné sdružení východočeských divadelníků ve spolupráci s Divadlem DRAK uspořádalo o uplynulém víkendu loutkářskou a dětskou divadelní přehlídku s názvem  DIVadelní SEtkání – zkráceně DIVSE. Všechny prostory Divadla Drak obsadily děti, které milují divadlo.

 

Výroční ceny města Hradec Králové byly předány

 Ocenění města za celoživotní úsilí, mimořádný úspěch nebo reprezentaci města převzaly 28. března 2017 významné osobnosti Hradce Králové z rukou primátora Zdeňka Finka. Prestižní Cenu dr. Františka Ulricha letos obdržel hradecký architekt Karel Schmied, ocenění Primus inter pares převzala pedagožka a kurátorka Marie Rumlarová. Výroční ceny město uděluje tradičně v několika dalších kategoriích. Slavnostní večer se konal v sále hradeckého Adalbertina. Podívejte se na video…

 

Centrum celoživotního vzdělávání oslavilo 5. výroč

 Centrum celoživotního vzdělávání ve Wonkově ulici 20. března oslavilo 5. výročí existence. Knihovna města Hradce Králové připravila na toto datum den otevřených dveří. Návštěvníci tak mohli nahlédnout do všech koutů knihovny a užít si i doprovodný program.

 

Velikonoční jarmark ohlásil blížící se jaro

 Přestože to venku zatím na jaro vůbec nevypadá, tak tradiční Velikonoční jarmark v královéhradeckém Adalbertinu jasně potvrdil, že jaro se podle kalendáře nezadržitelně blíží. Prodejci tady návštěvníkům nabídli nespočet ručně vyráběných výrobků s velikonoční tématikou i nejrůznější laskominy.

 

Varhany se poprvé rozezněly před publikem

 V sále Filharmonie Hradec Králové se ve dnech 15. – 16. 3. poprvé před větším publikem rozezněly nové varhany. Hradec Králové na tento mistrovský nástroj čekal dlouho. O pořízení varhan pro filharmonii se jednalo od roku 2005, kdy radnice nákladem 120 milionů korun budovu filharmonie opravila. První veřejná prezentace varhan měla u veřejnosti velmi pozitivní ohlasy a do Hradce Králové ji přijel podpořit i ministr kultury Ilja Šmíd.

 

Sluníčko pomáhá rodinám dětí s postižením

 Historicky první konferenci o problematice rodin dětí s postižením uspořádalo Středisko rané péče Sluníčko, které spadá pod Oblastní charitu Hradec Králové. Rodiče dětí s postižením na konferenci v Knihovně města HK získali řadu užitečných informací a rad, které jim pomohou lépe zvládat situaci v rodině, kde je postižené dítě.

 

Infotour a cykloturistika

 V Kongresovém centru Aldis Hradec Králové se od 9. do 10. března uskutečnil 19. ročník turistického veletrhu Infotour a cykloturistika. Prezentovalo se tady 120 vystavovatelů, kteří představili zajímavé turistické destinace z České republiky i zahraniční. I město Hradec Králové lákalo na své atraktivity. Podívejte se na video…

 

Město ocenilo sportovní naděje

 Město Hradec Králové ocenilo své sportovní naděje. Slavnostní večer sledoval zcela zaplněný sál hradecké Filharmonie. V tradiční anketě Naděje královéhradeckého sportu 2017 město předalo ocenění mladým sportovcům do 18 let v kategorii jednotlivců i kolektivů.

 

Bílý Tesák v divadle Drak odměněn aplausem

 Divadlo Drak uvedlo v sobotu 3. března premiérově příběh Bílý Tesák na motivy dobrodružného románu Jacka Londona. Chlapský příběh plný nespoutanosti a dobrodružství, který byl umělecky uchopen velmi netradičním způsobem, měl u diváků velmi pozitivní odezvu…

 

Liskova vila je kulturní památkou

 Prvorepubliková Liskova vila čp. 824 ve Střelecké ulici je kulturní památkou. Rozhodlo tak Ministerstvo kultury.

 
1 3 4 5 6 10 20 30   Následující   ››

Nahoru

 

Volejte: +420 495 707 111

Kontakty