rss

1 3 4 5 6 10 20 30   Následující   ››

Nábřeží 20. století vrátilo návštěvníky do historie

 Setkání s četníky, legionáři, ukázky dobové vojenské techniky, hry a mnohé další nabídlo 16. června  Nábřeží 20. století. Akci uspořádala Univerzita Hradec Králové na náměstí Svobody a Tylově nábřeží a návštěvníci se tak mohli přenést o sto let zpět do historie.

 

Památník poručíka Jana Gayera odhalen

 Na rohu křižovatky ulic ČSA a Divišovy v centru Hradce Králové byl slavnostně odhalen památník poručíka Jana Gayera a padlých legionářů z první světové války. Ten na stejném místě stál již od roku 1937, než jej za pouhé tři roky zničili nacisté. Odhalení obnoveného památníku, který je věrnou kopií původního, proběhlo v neděli 10. června z iniciativy Československé obce legionářské a za přispění města Hradec Králové a Ministerstva obrany České republiky.

 

Den vody plný vodních radovánek

 Kingspan lávka, soutěže, sportovní disciplíny, vodní radovánky a spousta zábavy… Takový byl Den vody a Den Labe na hradeckém Eliščině nábřeží.

 

Sborové slavnosti plné uměleckých zážitků

 Open air arena u Klicperova divadla a kostel Nanebevzetí Panny Marie v Hradci Králové hostily v uplynulých dnech festival Sborové slavnosti. Vokální i komorní sbory nejen z Česka „naservírovaly“ posluchačům nespočet strhujících uměleckých zážitků. Festival má přesah do celé České republiky.

 

Hradecké sportovní hry mládeže

 Atletický stadion i plavecký bazén patřil 6. a 7. června dětem ze základních škol. Oba areály se tak staly dějištěm již 18. ročníku Hradeckých sportovních her mládeže.

 

Sokolský slet nabídl úchvatné skladby

 Téměř 2000 cvičenců se v neděli 3. června 2018 představilo v 11 skladbách České obce sokolské na Krajském sokolském sletu. Ten se konal na stadionu Sokola Hradec Králové na Eliščině nábřeží a bylo se na co koukat.

 

Technologické centrum připravilo dětský den

 Technologické centrum Hradec Králové uspořádalo pro ty nejmenší 1. června dětský den. Odpoledne plné zábavy si děti užívaly. Malovalo se, skákalo v nafukovacím hradu, ale nacvičovala se například i první pomoc. Dětský den se v budově technologického centra uskutečnil historicky poprvé.

 

Open garden plná umělců

 Hudba, tanec, divadlo, výtvarné worshopy nebo třeba opékání buřtů… Taková byla akce v zahradě Divadla Jesličky Josefa Tejkla, kde se prezentovali umělci téměř ze všech oborů ZUŠ Střezina.

 

Hradec Králové - bezpečné město 2018

 Stovky dětí si 23. května užily dětský den s názvem Hradec Králové – bezpečné město. Akci uspořádala Městská policie Hradec Králové ve spolupráci s Magistrátem Hradec Králové, KMS Střed města – historické centrum na Tylově nábřeží a dětí si akci užívaly. Vyšlo i nádherné počasí… Podívejte se na video.

 

FLOORMASTER 2018

 V rámci Festivalu dětského tance proběhla v Hradci Králové celostátní přehlídka Street Dance a soutěž Break Dance FLOORMASTER 2018. Jde o akci s jednou z nejdelších tradic současné breakdancové scény, která si získala velkou prestiž. Dorazili tanečnící nejen z Česka, ale také Slovenska, Polska a Ukrajiny.

 

Tylovo nábřeží plné řemeslníků

 Na hradeckém Tylově nábřeží se již po jedenácté setkali řemeslníci. Tradiční akce s názvem Nábřeží řemeslníků přilákala do tohoto koutu východočeské metropole stovky návštěvníků.

 

Elixír do škol

 Co má společného žonglování s matematikou? Proč je dobré si ve fyzice zahrát karty? Proč Mars ztrácí svou atmosféru? Tyto a další stovky otázek si kladli učitelé v dílnách, na přednáškách a v kuloárech 5. ročníku unikátní a největší celorepublikové konference pro učitele a příznivce fyziky. Akce se uskutečnila v Přírodovědecké fakultě UHK.

 

Neslyšící děti oslavily výročí Divadlem Beze slov

 Neobyčejný projekt v podání neslyšících umělců se uskutečnil 14. května 2018 v Divadle Drak. 20. výročí tady představením oslavilo Divadlo Beze slov, které působí při hradecké škole Štefánikova pro děti s vadami sluchu.

 

Den rodiny nabídl atraktivní program

 Spoustu her, vzdělávacích programů, kulturní program i sportovní aktivity nabídl Den rodiny v Jiráskových sadech. Nádherné počasí přilákalo do tohoto koutu východočeské metropole desítky rodin s dětmi. Zajímavý program byl připraven i na dalších místech ve městě, kam dalo dojet turistickým vláčkem.

 

Helicopter Show s Rally Show

 Tisíce lidí zamířily v sobotu na hradecké letiště, kde vyvrcholila dvoudenní akce Helicopter Show a Rally Show. V rámci atraktivního programu mohli návštěvníci vidět desítky vrtulníků a letadel ve vzduchu i na zemi. Tradičně nechyběl ani zásah všech složek IZS společně s vrtulníky u simulované dopravní nehody. Na své si přišli i příznivci rychlých aut a motorek.

 
1 3 4 5 6 10 20 30   Následující   ››

Nahoru

 

Volejte: +420 495 707 111

Kontakty