rss

1 3 4 5 6 10 20 30   Následující   ››

Nábřeží plné jazzu

 V prostorách u hradecké Náplavky a v parku na Náměstí 5. května  v sobotu 4. srpna odpoledne zněl jazz. Konala se tu v pořadí již desátá Nábřežní jazzová pouť.

 

Sochařské sympozium vyvrcholilo hradeckou vernisáží

 Mezinárodní sochařské sympozium vyvrcholilo vernisáží v Hradci Králové. Čtveřice umělců, která téměř celý měsíc sochala svá díla v lomu sv. Josefa u Hořic se s Českem rozloučila. Sochy z dubeneckého pískovce letos tvořili umělci z Peru, Japonska, Portugalska, ale i Česka. Sochy budou veřejný prostor v Hradci Králové, konkrétně Tylovo nábřeží a Náměstí Svobody, zdobit celý rok, pak se vrátí do hořického parku u lomu sv. Josefa. Vernisáž se uskutečnila v rámci akce Nábřeží sochařů 29. července 2018.

 

Piletický statek žije kulturou

 Na Šrámkově statku v Pileticích se v létě tradičně konají koncerty a výstavy. Každý pátek tady je v nádherném prostředí vyčleněn pro koncerty a lidé si netradiční atmosféru památkově chráněného areálu užívají se vším všudy. Otevřena je tady i hospůdka, kde si můžete dát něco dobrého na zub.

 

Cestující se už vozí novými vozy

 Vozový park hradecké městské hromadné dopravy se letos značně rozšíří. Dvacet nových elektrobusů, devět trolejbusů s pomocným bateriovým pohonem a tři dieslové autobusy. Některé vozy už jsou nakoupeny a cestující je o prázdninách už využívají. Nákupem elektrobusů a trolejbusů hradecký dopravní podnik dosáhne stavu, kdy již polovina vozů bude jezdit na elektrickou energii.

 

Městské lesy v létě s aktivním odpočinkem

 Unikátní hradecké městské lesy nabízejí přes léto řadu možností, jak tady aktivně strávit volný čas. Ohromný zájem je tradičně o lesní cyklo a in-line okruhy, pohádkové stezky, rytířské hradiště nebo výběhy s lesní zvěří. Zastavit se můžete i u rybníků, na veřejných ohništích si opéct špekáček nebo si „naordinovat“ jen tak klidnou procházku lesem…

 

Festival Satchmo Open Air

 Letošní velmi teplé léto doslova vybízí k času strávenému v podvečerních hodinách venku. Už není takové horko a pokud se k tomu přidá i kvalitní kulturní zážitek, tak je o příjemný večer postaráno. Přesně tuto alternativu splňuje letní festival Satchmo Open Air. Celé léto se na letní scéně u Klicperova divadla vystřídá řada skvělých muzikantů a hudebních formací. A nepůjde jen o jazzJ Na své si přijdou i rockeři a příznivci dalších žánrů.

 

Muzeum východních Čech prochází revitalizací

 Muzeum východních Čech v Hradci Králové prochází rozsáhlou revitalizací. Opravy přinesou obyvatelům a návštěvníkům řadu novinek. Tou největší bude zpřístupnění terasy u kopule na střeše této národní kulturní památky. V Hradci tak bude nový výhled na část centra města podél labského nábřeží. V budově, kde sídlí muzeum zřizované krajem, vzniknou nové výstavní prostory, část z nich bude nově spravovat přímo město.

 

Léto patří opravám městských škol

 Stavbaři a řemeslníci už vystřídali ve školách žáky a intenzivně pracují. Městská školská zařízení během prázdnin projdou tradičně potřebnými opravami, ale město investuje i do modernizace odborných učeben. Celkem tak během léta do městem zřizovaných škol půjde 151,9 milionu korun.

 

Hradečtí senioři opět „okusili“ rockovou atmosféru

 Projekt, který nemá nikde v Česku obdoby, napsal po roce svůj další díl… Hradecký magistrát společně s organizátory jednoho z největších českých hudebních festivalů Rock for People znovu zdarma vyvezl do neopakovatelné atmostéry festivalu autobus plný seniorů. Tentokrát senioři shlédli koncert folkového muzikanta Rodriguese, jehož muzika se objevila i v Oskarovém filmu. Vyšlo i počasí a atmosféra byla úžasná…

 

Rock for People „naservíroval“ stovky kapel

 Letošní 24. ročník festivalu Rock for People, který skončil v sobotu ráno, nabídl návštěvníkům stovky hudebních produkcí. Mezi největší taháky patřila zcela jednoznačně britská elektronická legenda The Prodigy a také muzikant Sixt Rodrigues z Mexika, jehož folková muzika se objevila i v Oskarovém filmu. Organizátoři hodnotí průběh festivalu za poklidný a už nyní avizují, že za rok bude festival slavit pětadvacáté narozeniny a prý se máme těšit na zvučná hudební jména.

 

152. výročí bitvy u Hradce Králové

 Hradecko si opět po roce připomnělo výročí bitvy u Hradce Králové. Organizátoři letos návštěvníkům nabídli rozšířený program v pátek přímo v Hradci Králové na Eliščině nábřeží, v sobotu pak tradičně na Chlumu proběhla rekonstrukce bitvy. V kamerou jsme se podívali na hradeckou část vzpomínkových oslav.

 

Schodiště Bono publico prochází opravami

 Hradecká kulturní památka schodiště Bono publico se postupně opravuje. O aktuálním stavu schodiště i o tom, co všechno se rekonstruuje jsme hovořili s vedoucím odboru památkové péče magistrátu Janem Faltou.

 

Divadelní festival skončil, nabídl stovky divadelních představení

 Letošní 19. ročník festivalu Divadlo evropských regionů skončil. Od pátku 22. do 29. června zaplnilo Hradec Králové přes 32 tisíc návštěvníků, kteří shlédli stovky divadelních představení. Ani deštivé počasí nedokázalo divadelní „fajnšmekry“ odradit.  Hrálo se na mnoha kamenných scénách i pod širým nebem.

 

Hrajme si i hlavou!

 Už 11. ročník oblíbené akce Hrajme si i hlavou, kterou pořádá hradecká univerzita ve spolupráci s dalšími institucemi, se letos konal 21. a 22. června v areálu kampusu v Hradecké ulici.

 

Hradecké poklady rozdávají pozitivní energii

 Hradecké poklady 2018 - senioři, kteří úročí své zkušenosti a poznání ve prospěch druhých a stále se snaží svůj život smysluplně a aktivně naplnit. Setkání s nimi proběhlo v domě U Špuláků ve středu 20. června 2018.

 
1 3 4 5 6 10 20 30   Následující   ››

Nahoru

 

Volejte: +420 495 707 111

Kontakty