První den spolu – novoroční ohňostroj

Ilustrační foto Hradecká kulturní a vzdělávací společnost za podpory statutárního města Hradec Králové připravuje pro všechny občany metropole již tradiční vítání nového roku.

Sváteční program započne na Nový rok v sobotu 1. ledna 2011 v 15 h v artovém kině Centrál, kde bude až do 17.30 h promítána nonstop smyčka 25 minutového sestřihu kinožurnálu Hradce Králové 2010. Současně bude podáván pro zahřátí teplý punč a čaj. Slavnostní akce pak dále pokračuje na Velkém náměstí. Zde o půl páté z balkonu radnice zazní úvodní fanfáry v podání renesančního historického kvarteta pozounérů. Příchozí tu jistě rádi vychutnají nejen vznešené tóny žesťů, ale kromě čaje a punče také třeba výbornou čočkovou polévku. Vyvrcholením celého programového konceptu oslav prvního dne roku 2011 bude v 18 h novoroční ohňostroj v rámci projektu „Pyromusical – Nový rok s rockem“. Celková slavnostní atmosféra přivítání nového roku bude totiž kromě světelných efektů dotvořena hudebním doprovodem z nejznámějších melodických motivů finské rockové kapely Nightwish. Vznikne tak kompletní a jedinečné multimediální show v moderním rockovém provedení, na které je možno pohlížet jako na umělecké dílo.

Celý novoroční den je možno v prostorech s parkovacími automaty (Gayerova kasárna, zimní stadion, Orlické a Eliščino nábřeží) parkovat zdarma. Mezi 16. a 20. hodinou bude navíc posílena městská hromadná doprava ze sídlišť. Žádáme občany o shovívavost ohledně omezení dopravy na Velkém náměstí mezi 17. a 19. hodinou. Všichni Hradečané jsou srdečně zváni – přijďte se podívat!

Petr Švihlík
Hradecká kulturní a vzdělávací společnost

Nahoru

 

Volejte: +420 495 707 111

Kontakty