Policie varuje Hradečany

Vykrádání bytů S ohledem na narůstající počet vloupání do bytů a domů na celém území Hradce Králové vyzývá Policie České republiky občany, aby věnovali zvýšenou pozornost zabezpečení svého majetku i dění ve svém bezprostředním okolí.

„Od začátku roku jsme v Hradci zaznamenali už více než pětatřicet případů vloupání. Pachatelé jsou vynalézaví a jejich drzost nezná meze. Můžeme se domnívat, že v některých případech se jedná o dobře organizované skupiny,“ říká policejní mluvčí Anna Pešavová.

Na sídlištích jsou ohroženy přízemní byty, kam se pachatelé dostávají přes balkony, do rodinných domů vnikají například po navrtání francouzských oken. Výjimkou nejsou ani případy, kdy byl dům vykraden, zatímco jeho majitelé klidně spali. „Lidé mají doma uložené cennosti či velké sumy peněz, a přesto neinvestuji ani do základního bezpečnostního systému. Navíc jsou bohužel také málo všímaví k tomu, co se děje kolem nich. Chtěl bych Hradečany požádat, aby při jakémkoliv náznaku podezřelé činnosti neprodleně informovali policii,“ přidává se k varování primátor Otakar Divíšek.

Nahoru

 

Volejte: +420 495 707 111

Kontakty