Pod Bílou věž přicválá Martin na bílém koni

Ilustrační foto [8. listopad 2017]  Ani letošní jedenáctý listopad nebude výjimkou a bílý kůň coby symbol přicházející zimní sezony doveze tuto sobotu v 15 hodin Martina opět pod Bílou věž v Hradci Králové.

Již od dvou hodin budou ve stáncích na Velkém náměstí k prodeji i ochutnávce svatomartinské rohlíčky, svatomartinské víno a mnoho dalších tradičních lahůdek i adventních inspirací. Na stejný den budou od 9 do 16 hodin připraveny i tradiční Martinské trhy v Adalbertinu. „O půl třetí odstartuje na pódiu program pro všechny generace, vedle toho bude možné zhlédnout ukázky kovářského řemesla, zajít si na prohlídku kaple svatého Klimenta a katedrály svatého Ducha v doprovodu varhan,“ láká k návštěvě manažerka cestovního ruchu města Milena Březinová a dodává, že od 14 do 20 hodin bude možné za poloviční vstupné vystoupat na Bílou věž – poslední prohlídka se uskuteční v 19 hodin.

Nejen děti s křestním jménem Martin či Martina se navíc mohou u příležitosti příjezdu Martina svézt na bílém koni. Každoroční vítání Martina na bílém koni má i letos v podtextu slogan, že zimou turistická sezona v Hradci Králové a na Hradecku nekončí. Důkazem toho budou mnohá pozvání na akce a zajímavosti nejen v Hradci Králové a na Hradecku, ale i v Královských věnných městech a městech České inspirace.

Program akce

Nahoru

 

Volejte: +420 495 707 111

Kontakty