Ocenění za nejlepší webové stránky putuje do Hradce Králové

Logo Zlatého erbu Prestižní ocenění Zlatý erb 2011 v kategorii nejlepší webová stránka města a také Zvláštní cenu ministra vnitra za nejlepší bezbariérový přístup na webové stránky při soutěži Zlatý erb získalo město Hradec Králové. Ceny byly předány v rámci mezinárodní čtrnácté konference Internet ve státní správě a samosprávě v královéhradeckém Aldisu.

Městský webový portál www.hradeckralove.org přitom slavil před měsícem první rok ostrého provozu v novém grafickém a funkčním kabátě. Aktualizaci a údržbě webových stránek města se věnuje více než 25 proškolených editorů ze všech magistrátních odborů. K odběru čerstvých informací či nových článků se může přihlásit každý, kdo projde jednoduchou registrací a nebo použije technologii RSS. Vybrané články jsou zveřejněny také v anglické verzi. V nadcházejícím období se chystá několik komplexních projektů, které by měly webový portál rozvinout a více zpřístupnit občanům.

Kategorie hodnocených webových stránek municipalit byly rozděleny do dvou skupin. V první, ve které porota hodnotila města a jejich webové portály, se městem Hradec Králové umístila Jihlava a Vsetín. Druhou skupinou, neméně důležitou, byly obce, kde zvítězila obec Okříšky. Druhou obcí Libochovany a třetí skončilo nedaleké Blešno.

Hradec Králové zabodoval i v soutěžním klání Zlatého erbu s názvem Zvláštní cena ministra vnitra udělená ministrem Radkem Johnem za nejlepší bezbariérový přístup na webové stránky. I tuto cenu porota přiřkla Hradci Králové.

Konference  ISSS trvá do úterního večera a celkem si přítomní vyslechnou asi 250 přednášek. V budově Aldisu je přítomno více jak 2000 účastníků veletrhu.

Nahoru

 

Volejte: +420 495 707 111

Kontakty