Obnova stromořadí V Lipkách po zimě pokračuje

Technické služby Hradec Králové v pondělí obnovily práce na první etapě obnovy stromořadí v ulici V Lipkách, která zahrne pokácení čtyř desítek stromů a následnou výsadbu mladých lip. Likvidace přestárlých a neperspektivních stromů byla přerušena na podzim kvůli výskytu zvláště chráněného brouka páchníka hnědého. Kácení všech dřevin pracovníci podniku provedou nejpozději do konce období vegetačního klidu, tedy do závěru března.

„První část náhradní výsadby v rámci I. etapy byla provedena již na podzim loňského roku v Labské Kotlině I. na pravém břehu řeky Labe. Zbylých zhruba 40 kusů dřevin náhradní výsadby bude vysazeno nejpozději do 15. května letošního roku do stromořadí v ulici V Lipkách,“ sdělil ředitel technických služeb Jiří Henzl.

Správce městské zeleně Technické služby Hradec Králové zde začal s obnovou alejí a rekonstrukcí povrchů chodníků. Součástí obnovy bude i mobiliář s 33 lavičkami a 28 odpadkovými koši. Vize rekonstrukce existuje již od roku 1990. S plnou vážností a odpovědností je proto přistupováno k obnově této části města. Cílem je nejen náprava v mnoha případech špatného stavu stromů, ale i vrátit ulici Hradci Králové zpět takovou, abychom na ni vzpomínali rádi jako na tu původní historickou.

V Hradci Králové se Technické služby starají o necelých 70 tisíc stromů. V 772 stromořadích je umístěno podle pasportu zeleně z roku 2003 asi 17 tisíc stromů.

ImageImageImageImageImageImage

Nahoru

 

Volejte: +420 495 707 111

Kontakty