Občanské sdružení Laxus oslavilo 15 let existence

St____ka__ka.jpg Občanské sdružení Laxus, které poskytuje služby pro osoby ohrožené užíváním drog, oslavilo ve středu 3. 11. 2010 své patnácté narozeniny. Během uplynulých let využilo jeho služeb, které sdružení nabízí v Královéhradeckém a Pardubickém kraji, přes 6.000 osob.

„Patnáct let je v životě neziskové organizace určitě důvodem k oslavě. Nejen kvůli tomu, že jsme tak dlouho přežili, ale především proto, že se nám stále daří práce s klienty, máme chuť se dále rozvíjet a vydržet alespoň ještě dalších patnáct let,“ sdělila Jana Vondrová, ředitelka sdružení, které vzniklo v roce 1995 v Hradci Králové.

Na oslavě, která proběhla v prostorách kina Centrál, promluvili o spolupráci se sdružením také zástupci měst a krajů, ve kterých sdružení působí. „Spolupráci se sdružením Laxus hodnotím velice pozitivně, protože se ukázalo, že odvaha přijmout v roce 2007 do Pardubic poskytovatele služeb z Hradce Králové se vyplatila,“ uvedla během svého proslovu Ivana Liedermanová, vedoucí odboru komunitních služeb pardubického magistrátu.

Dalším krokem, na který se Laxus chystá, je spojení se středočeským sdružením Semiramis. „Je to vlastně logický krok ve vývoji našich organizací, od kterého si slibujeme lepší zajištění našich služeb, větší efektivitu, ale i atraktivitu pro donátory a spolupracující organizace,“ nastínil budoucí vývoj Pavel Plaček, předseda sdružení Semiramis.

Laxus_oslava_2.jpg Laxus_oslava_3.jpg Laxus_oslava_5.jpg

Nahoru

 

Volejte: +420 495 707 111

Kontakty