O víkendu se vánoční Hradec rozsvítí naposledy

kácení vánočního stromu [4. leden 2018]  Víkendoví Tři králové symbolicky ukončí vánoční a novoroční svátky v Hradci Králové. V neděli se vánoční výzdoba ve městě rozsvítí naposledy, z hradeckých náměstí pak zmizí vzrostlé vánoční smrky. V příštím týdnu budou Hradecké služby v rámci plánovaného měsíčního svozu bioodpadu svážet i vánoční stromky z domácností.

Demontáž vánoční výzdoby, která se v krajském městě naposledy rozsvítí v neděli v podvečer, bude trvat několik týdnů. „Velké vánoční smrky by z hradeckých náměstí měly zmizet během pár dní. V pondělí je začneme odstrojovat, stromy se pak na místě rozřežou a dřevo se použije pro vytápění psího útulku u lesního hřbitova v Malšovicích,“ řekl Daniel Jeřábek z hradeckých technických služeb.

V příštím týdnu je také plánovaný svoz bioodpadu, který letos město zavedlo během zimy v pravidelném měsíčním rytmu. Jeho součástí bude i odvoz vánočních stromečků z domácností. „Stromky se odvážejí do kompostárny na hradeckém letišti, kde se skladují až do doby jejich podrcení. Pak se přidávají do kompostu jako jedna ze základních surovin,“ řekl Radek Sokol, ředitel Hradeckých služeb, které ve městě zajišťují svoz odpadu. „Ještě v průběhu celého ledna bude město jednou týdně objíždět speciální vůz, který bude sbírat vánoční stromky, především na sídlištích,“ dodal Sokol.

Loni se takto po Vánocích v Hradci Králové zlikvidovalo více než 25 tun stromků. Lidé by neměli vánoční stromky odkládat ke stanovištím tříděného odpadu. V příštím týdnu by je měli umístit k popelnicím na bio odpad. Kdo hnědou popelnici na bio odpad nemá nebo bude stromeček odstrojovat později, je třeba jej pak odložit u černých popelnic na směsný komunální odpad. Zároveň je třeba stromky zcela zbavit vánočních ozdob, i když se jedná o papír či plastové ozdoby a řetězy.

Nahoru

 

Volejte: +420 495 707 111

Kontakty