O prostor po Civitas je zájem

Logo Hodinu po poledni rozlepila magistrátní komise dvě obálky se žádostmi o pronájem prostor ve Střelecké 748, jež dorazily v řádném termínu na podatelnu královéhradecké radnice. Dva subjekty, občanské sdružení CIVITAS PER POPULI a společnost ETCIMEX, projevily zájem o diskutovaný prostor a oba shodně splnily podmínky pro vstup do výběrového procesu, ze kterého vzejde vítěz v první polovině května na zasedání rady města, jež má ve věci poslední slovo.

Veřejnému otevírání obálek přihlížela skupina lidí a celý proces trval zhruba dvacet minut. Předseda komise složené z pracovníků odboru správy majetku města přednesl hlavní body obou konkurenčních nabídek.

První subjekt, kterým byl Civitas per Populi, nabídnul stávajících 25 korun/m2/rok, přičemž ve své nabídce deklaroval, že akceptuje i cenu směrnicovou 1500 korun/m2/rok, ale jen za podmínky refundace nájmu městem ve výši 98 %. Druhý subjekt Etcimex nabídnul 2260 korun/m2/rok. Oba zájemci předložili podnikatelský záměr i povinné listiny blíže identifikující uchazeče. O vítězi rozhodne svým hlasováním nejbližší jednání rady města 10. května.

O druhý sousední prostor po bývalé prodejně 100 Mega s.r.o. neprojevil zájem nikdo, byť cena za metr čtverečný a rok byla díky druhému vyvěšení na úřední desce už snížena z původní částky o 10 % na 1350 korun. Postup v tomto případě bude i nadále v souladu se směrnicí a nabídka bude o další sníženou částku vyvěšena na úřední desku.

Nahoru

 

Volejte: +420 495 707 111

Kontakty