O osudu prostoru po Civitas rozhodla dnes rada města

Novým nájemcem diskutovaného nebytového prostoru, kde v současné chvíli sídlí občanské sdružení Civitas Per Populi, se stane společnost Etcimex. Rozhodli o tom dnes radní na svém řádném jednání.

V druhé polovině dubna rozlepila magistrátní komise dvě obálky se žádostmi o pronájem prostor ve Střelecké 748, jež dorazily v řádném termínu na podatelnu královéhradecké radnice. Dva subjekty, občanské sdružení CIVITAS PER POPULI a společnost ETCIMEX, projevily zájem o diskutovaný prostor a oba shodně splnily podmínky pro vstup do výběrového procesu.

První subjekt, kterým byl „Civitas Per Populi“, nabídnul stávajících 25 korun/m2/rok, přičemž ve své nabídce deklaroval, že akceptuje i cenu směrnicovou 1500 korun/m2/rok, ale jen za podmínky refundace nájmu městem ve výši 98 %. Druhý subjekt „Etcimex“ nabídnul 2260 korun/m2/rok. Oba zájemci předložili podnikatelský záměr i povinné listiny blíže identifikující uchazeče.

Radní dnes rozhodli o tom, že novým nájemcem se stane Etcimex, který hodlá v nebytovém prostoru na rozhraní Gočárovy a Střelecké ulice zřídit prodejnu second handu, outlet textilu, výrobků z kůže včetně obuvi a módních doplňků.

„Prostor bude pronajat na dobu neurčitou a obě strany podepíší nájemní smlouvu až v momentě, kdy předchozí nájemce řádně vyklidí a předá nebytové prostory Správě nemovitostí Hradec Králové,“ upřesňuje Ondřej Votroubek z odboru správy majetku města hradecké radnice.

Nahoru

 

Volejte: +420 495 707 111

Kontakty