Nový rok zahájil primátor s hasiči

Setkání s hasiči, 3.1.2011 I letos patřil první pracovní den v primátorském diáři setkání příslušníků a občanských zaměstnanců Hasičského záchranného sboru Královéhradeckého kraje (HZS KHK).

Nově zvolený primátor Zdeněk Fink s hejtmanem Královéhradeckého kraje Lubomírem Francem a ředitelem HZS KHK Františkem Menclem poděkovali hasičům za jejich náročnou a obětavou práci při záchraně lidských životů, zdraví a majetku občanů a popřáli všem zúčastněným a jejich rodinám hodně zdraví a úspěchů v nadcházejícím roce.

Slavnostní zahájení nového roku proběhlo již tradičně v aule Střední zdravotnické školy a Vyšší zdravotnické školy v Hradci Králové.

V průběhu slavnostního aktu byly dodatečně předány pamětní medaile a plaketa třem příslušníkům sboru za jejich práci a službu u příležitosti 10. výročí vzniku Hasičského záchranného sboru ČR. Z rukou ředitele Františka Mencla, primátora Zdeňka Finka a hejtmana Lubomíra France převzali pamětní medaile Josef Petrák, náměstek ředitele pro prevenci a civilní nouzové plánování a Libor Opletal, ředitel odboru operačního řízení a komunikačních informačních systémů.

Pamětní plaketu HZS KHK převzal Ladislav Maurer, který odešel ke konci uplynulého roku z aktivní služby. Pan Ladislav Maurer nesporně patřil mezi nejdéle sloužící hasiče ve směně a v posledních letech byl velitelem čety v Jičíně. Odsloužil téměř 40 let ve výjezdové jednotce územního odboru Jičín.

Setkání s hasiči

Hejtman Lubomír Franc, primátor Zdeněk Fink a ředitel HZS KHK František Mencl

Josef Petrák

Josef Petrák přebírá pamětní medaili od ředitele Františka Mencla

Nahoru

 

Volejte: +420 495 707 111

Kontakty