Novou radní je Lenka Zídková

Nová radní Lenka Zídková Na uvolněné místo v radě města usedne architektka a zastupitelka z ODS Lenka Zídková. Nahradí tak Borise Hermana, který ke 22. únoru rezignoval na post radního a náměstka primátora pro ekonomiku.

„Kandidaturu do Rady města chápu jako šanci zhodnotit své zkušenosti jak z politických funkcí, tak z mé odbornosti projektanta, neboť z činností města vytváří významný podíl právě investice do stavebnictví. Má činnost v Radě města je omezena termínem podzimních voleb, přesto chci přispět zejména při přípravě nového územního plánu a velkých investičních akcí a to jak v rámci IPMR tak i mimo něj,“ říká nová radní Zídková.

Šestapadesátiletá Lenka Zídková vystudovala Fakultu architektury ČVUT a žije v Hradci Králové. Členkou ODS je od roku 1992 a městskou zastupitelkou se stala v roce 2000. Kromě toho Zídková působila jako předsedkyně Komise místní samosprávy Nový Hradec Králové, je předsedkyní Komise pro památky a místopředsedkyní Výboru pro územní plánování a rozvoj města.

Novou roli královéhradecké radní si Zídková poprvé vyzkouší na 4. letošním jednání rady města 9. března.

Nahoru

 

Volejte: +420 495 707 111

Kontakty