Noci kostelů na kole se zúčastnily desítky lidí

noc_kostel___na_kole__4_.jpg [29. květen 2018]  Hradec Králové (ČTK) - Královéhradecký Týden otevřených kostelů letos poprvé doplnil organizovaný cyklovýlet se zastávkami ve vybraných kostelech. Na jízdu při akci nazvané Noc kostelů na kole v pátek vpodvečer vyrazily desítky lidí.

"Inspirovali jsme se encyklikou papeže Františka - Laudato si. Jízdou na kole šetříme životní prostředí a zároveň si užijeme krásné okolí Hradce Králové, uděláme něco pro své zdraví a seznámíme se s řadou zajímavých míst, lidí a myšlenek," uvedla organizátorka akce Markéta Bělohlávková. Podle pořadatelů se zúčastnilo akce asi 50 cyklistů.

Organizátoři připravili dvě cyklotrasy, kratší měří 15 kilometrů, vede Hradcem Králové a je určena individuálním cyklistům. Delší trasa vede okolím Hradce Králové, měří 29 kilometrů a zájemci na ni vyrazili v 17:00 společně od katedrály svatého Ducha v centru města. Navštíví šest kostelů, v každém kostele je naplánován krátký program.

Noc kostelů na kole naplánovaná v Hradci jen na dnešek je součástí pátého ročník hradeckého Týdne otevřených kostelů, který se koná od 21. do 27. května. Královéhradecká akce vychází z cílů celorepublikové Noci kostelů, která letos v ČR připadla na 25. května a podle pořadatelů se do ní zapojilo na 1300 kostelů a modliteben. V královéhradecké diecézi to je asi 200 kostelů. Letošním tématem je "Život, tak jak ho chápe křesťanství".

Pořadatelem Týdne otevřených kostelů je skupina křesťanů z Hradce Králové pod záštitou Biskupství Královéhradeckého a města ve spolupráci s Církví českobratrskou evangelickou. Noc kostelů organizuje biskupství, myšlenka vznikla v Rakousku.

Foto: Královéhradecká diecéze

Nahoru

 

Volejte: +420 495 707 111

Kontakty