Nástrahy města po oblevě

Ilustrační foto První letošní obleva si políčila na uživatele chodníků i silnic a nutí je k vyšší pozornosti a nepříjemnému kličkování. Zatímco na silnicích se jako pasti objevily výtluky, chodci mohou být lapeni do nevábných pozůstatků po čtyřnohých přátelích, jejichž majitelům je stále zatěžko se za svým psem ohnout.

Stav silnic i chodníků monitorují a intenzivně upravují Technické služby města. Díry v komunikacích zacelují studenou balenou směsí již od prosince. „Vzhledem k příznivým teplotám v lednu byla na pár dní uvedena do provozu i jedna z obaloven vyrábějící teplou živičnou směs,“ říká Tomáš Pospíšil ze střediska místních komunikací technických služeb.

Výtluky jsou opravovány zaříznutím a pokládkou živice do výtluku, nebo pouhým položením živičné směsi a zhutněním vibračním zařízením. Opravy se provedly a provádějí např. v těchto ulicích: Gočárova, M. Horákové, Čajkovského, Emy Destinové, Mrštíkova, Štefánikova, Šimkova, Divišova, Karla IV., Habrmnanova, Dykova, Pardubická, Vlčkovická, Puškinova, Dukelská, K Sokolovně, Pod Kopcem, Na Kotli aj.

„Občané nám pomohou, když zjištěné komunikační závady nahlásí a spolu s řidiči přizpůsobí své chování stavu a povaze komunikací,“ dodává Pospíšil.  Informace o rozbitých silnicích je možné hlásit na tel. 495 402 657.

Sledovat, upozorňovat a případně i pokutovat nepořádné pejskaře patří do činnosti městské policie. V poslední době strážníci tuto aktivitu zintenzivnili, včetně kontrol platnosti psích známek či vedení zvířat na vodítku v místech daných vyhláškou.

Minulý týden byly provedeny dvě akce kontrolující majitele psů. Celkem bylo zkontrolováno 109 pejsků, hlídky dvakrát řešily pokousání psem a sedmkrát volné pobíhání psů. Bylo zkontrolováno i sedm štěňat mladších tří měsíců, které zatím nepodléhají registraci. K dnešnímu dni je ve městě evidováno
7 128 psů. Za loňský rok bylo strážníky odchyceno a převezeno do útulku 462 zvířat a zkontrolováno 2 594 psů. Bylo zjištěno 260 nedostatků týkajících se neodklizených exkrementů a 350 volně pobíhajících psů.

Nahoru

 

Volejte: +420 495 707 111

Kontakty