Náměstek primátora Hradce Králové Boris Herman rezignoval

odstupující náměstek Herman Náměstek královéhradeckého primátora Boris Herman rezignoval na svou funkci. Na jednání klubu zastupitelů za ODS v pondělí 15. února oznámil, že předal do rukou primátora Otakara Divíška dopis, kterým ho požádal o uvolnění z pozice náměstka pro ekonomiku a radního statutárního města Hradce Králové k 22. únoru tohoto roku.

„Pro odchod jsem se rozhodl z vlastní vůle a po důkladném zvážení všech pro a proti. Důvody tohoto mého kroku jsou ryze osobní. Do konce volebního období bych však chtěl nadále pracovat v městském zastupitelstvu,“ vysvětlil své rozhodnutí Herman.

V pozici náměstka primátora pro věci ekonomické měl Herman v Hradci Králové na starosti především sestavování rozpočtu města a získávání dotací z evropských i národních zdrojů.  Během jeho působení na radnici se například podařilo připravit Integrovaný plán rozvoje města a přijmout řadu opatření ke zmírnění dopadů globální ekonomické krize na veřejný rozpočet. Na druhou stranu však bylo Hermanovo jméno spojováno také s některými nepopulárními kroky, zejména zvýšením daně z nemovitostí či zavedením parkovacího systému v centru Hradce Králové.

„Vážím si rozhodnutí Borise Hermana a respektuji jeho důvody. K takovému kroku je třeba určité dávky osobní odvahy. Chtěl bych mu poděkovat za jeho dosavadní práci pro město Hradec Králové a popřát mu úspěch v dalším profesním životě,“ reagoval královéhradecký primátor Divíšek.

Boris Herman je členem Občanské demokratické strany od roku 1991 a v roce 1998 byl za ni poprvé zvolen do královéhradeckého zastupitelstva. Po komunálních volbách v roce 2006 se stal náměstkem primátora pro věci ekonomické. Za město Hradec Králové působí v orgánech řady akciových společností.  Je místopředsedou představenstva Tepelného hospodářství Hradec Králové a hokejového klubu HC VCES, předsedou dozorčí rady Leteckých služeb, členem dozorčí rady společnosti Magnalink a členem správní rady Nadačního fondu pro rozvoj města Hradce Králové.

O tom, kdo Hermana v radě města a ve funkci náměstka nahradí, by se mělo rozhodnout nejpozději do 23. února, kdy se znovu sejde královéhradecké zastupitelstvo. „V nebližším možném termínu budu informovat koaliční partnery. Na tomto jednání  se pak dohodne další postup,“ řekl primátor Divíšek.

Nahoru

 

Volejte: +420 495 707 111

Kontakty