Možnost měřit rychlost bez značek strážníci vítají

Měření rychlosti Počátkem srpna vstoupí v platnost novela zákona o pozemních komunikacích, která přinese řadu změn. Některé se dotknou také práce městské policie. Ta bude moci například opět měřit rychlost, aniž by musela použít dopravních značek upozorňujících na tuto skutečnost.

Podle velitele dopravní skupiny hradeckých strážníků Pavla Sükeho se tak řidiči od srpna již nebudou moci spoléhat na dopravní značky, které je upozorňovaly na probíhající kontrolní měření rychlosti. Budou muset dodržovat předpisy. Ředitel Městské policie Hradec Králové Miroslav Hloušek tuto legislativní změnu vítá, ostatně vzešla z jednání kolegia ředitelů městských policií statutárních měst. Je přesvědčen, že tato novinka přispěje k větší bezpečnosti na silnicích.

„Byli jsme jedni z mála, kteří i přes nutnost instalace značek nepřestali rychlost jízdy měřit. Nechtěli jsme, aby se hradecké komunikace staly závodní dráhou. I za těchto podmínek byla přestupků celá řada. U jednoho z řidičů jsme například naměřili rychlost 94 kilometrů v hodině, přestože v tomto úseku byla povolena jen padesátka,“ řekl Miroslav Hloušek.  Dodal, že po změně legislativy chtějí stejně jako dosud rychlost měřit především v rizikových místech. Radary se proto budou i nadále objevovat například u škol, dětských hřišť, u přechodů pro chodce a na podobných místech.

Novela zákona však přináší i další změny.

Například v období od 1. listopadu do 31. března bude platit povinnost používat zimní pneumatiky na všech komunikacích, ale jen za předpokladu, je-li na nich souvislá vrstva sněhu, ledu či námrazy, nebo lze jejich výskyt vzhledem k povětrnostním podmínkám předpokládat.

Změn doznalo také bodové hodnocení. Některé přestupky může policie trestat vyšším počtem bodů, jiné budou naopak bez bodového postihu. Začnou platit i další novinky.

Nahoru

 

Volejte: +420 495 707 111

Kontakty