Město vyhrálo soud s Betonstavem

Lokalita_ALDIS.JPG Společnost Betonstav musí městu zaplatit zhruba deset milionů korun za nepostavené parkoviště u Aldisu. V polovině února o tom rozhodl Krajský soud v Ústí nad Labem. Smluvní pokutu za nedodržení smlouvy o dílo Hradec Králové vymáhá na Betonstavu už od roku 2007.

„Společnost Betonstav se v květnu 2005 zavázala, že v lokalitě Aldis postaví do července 2006 parkoviště pro 172 automobilů. To mělo sloužit návštěvníkům zóny Aldis a z části i firmám, které v lokalitě sídlí. V sousedství parkoviště plánoval Betonstav navíc stavbu polyfunkčního objektu s obchody a kancelářemi. Nic z toho však nesplnil,“ řekl náměstek královéhradeckého primátora Josef Malíř.

Stavba ani nezačala, a tak Hradec Králové od smlouvy odstoupil. Od července 2006 vznikla Betonstavu povinnost zaplatit městu 26 tisíc korun za každý den prodlení. V úhrnu dosahuje smluvní pokuta zhruba deseti milionů korun. Věcí se nejprve zabýval Okresní soud v Teplicích, který dal městu za pravdu, a potom také Krajský soud v Ústí nad Labem, kam se Betonstav odvolal a který předchozí rozsudek potvrdil.

„Jakmile bude Betonstavu doručen rozsudek písemně, musí nejpozději do tří dnů městu pokutu zaplatit. Proti rozhodnutí krajského soudu už není odvolání,“ vysvětlila vedoucí právního oddělení hradecké radnice Klára Holubová.

Betonstav sice ještě může podat dovolání k Nejvyššímu soudu. Je to však už mimořádný opravný prostředek, který v tuto chvíli nemá na povinnost Betonstavu plnit rozsudek vliv.

Hradec Králové nadále plánuje pozemky u Aldisu přiléhající k II. městskému okruhu zastavět. „Ukončením smluv s Betonstavem jsme si uvolnili ruce pro spolupráci s jinými investory. Stavbu polyfunkčního domu zde například připravuje společně s dalšími firmami společnost Lindor. Trvá také náš zájem vybudovat tu další parkovací plochy,“ doplnil Malíř.    

Nahoru

 

Volejte: +420 495 707 111

Kontakty