Město postaví v Kuklenách školku pro padesát dětí

Ilustrační foto Pět desítek míst pro děti předškolního věku vznikne v nové mateřské škole, kterou město do září postaví v Markově ulici v Kuklenách.

Právě v této části města školka citelně chybí.

„Půjde o montovanou stavbu, což značně zkrátí stavební termíny. Zatím je to nastaveno tak, že dvoutřídní mateřská škola pro padesát dětí zahájí provoz už 1. září letošního roku,“ řekl vedoucí investičního odboru Magistrátu města Hradec Králové Valentýn Avramov. „Bude to sice montovaná stavba, ale na první pohled to nikdo nepozná. Nepůjde o žádné kontejnery,“ tvrdí. Rada města na svém posledním jednání schválila pořadí uchazečů o stavbu mateřinky doporučené výběrovou komisí.

„Do výběrového řízení se přihlásilo šest zájemců. Z firem, které splnily zadávací podmínky, nabídl vítěz nejnižší cenu. S vybraným zhotovitelem uzavřeme v rámci zákonných lhůt smlouvu o dílo,“ doplnil Avramov. Objekt přijde na zhruba 10 milionů korun bez daně a cena zahrnuje kromě vlastní budovy také její vybavení, stavbu přístupové cesty, parkovacích stání a hřiště. Díky nové mateřské škole v Kuklenách se radnici podaří zvýšit kapacitu městských škol, a tím i počet uspokojených žadatelů o předškolní vzdělávání.

„Počet neumístěných dětí se pohybuje kolem 400, jsou to děti, které nesplňují kritéria pro přijetí dítěte do mateřské školy. Letos budeme mít se školkou v Kuklenách zhruba 900 míst, takže se nám poptávku podaří z větší části uspokojit,“ věří vedoucí odboru školství magistrátu Alena Synková. Počty míst v hradeckých mateřských školách postupně rostly už v minulých letech. Patrné je to z počtů míst v mateřských školách zřizovaných městem. Zatímco ve školním roce 2002/2003 jich bylo 2277, tak nyní je to 2600, tedy o více než tři sta více. „Na novou mateřskou školu v Kuklenách se moc těšíme, protože v této lokalitě v posledních letech chyběla. Je zde potřeba a myslím, že do budoucna bude i spádovou školou pro část Svobodných Dvorů,“ sdělila Alena Synková.

Nahoru

 

Volejte: +420 495 707 111

Kontakty