Martin přivezl místo sněhu teplotní rekordy

Martin přivezl místo sněhu teplotní rekordy Ačkoliv Martin přijel 11. listopadu pod Bílou věž opravdu na bílém koni, sněhovou peřinou město nepřikryl. Ba co víc, přivezl na následující dny teplo, jaké Hradec pro toto období nepamatuje. Přesto zimní turistickou sezonu zahájil se ctí a nabídka akcí pro předvánoční období je bohatá.

Přítomní byli dosavadním náměstkem primátora Martinem Soukupem pozváni na Martinské trhy u Adalbertina, na prohlídku Bílé věže ve státní svátek či na Malý advent, který bude na Šrámkově statku v Pileticích připraven na 11. prosince. O týden později budou moci zájemci spatřit z ochozu Bílé věže svítání, od 18. do 22. prosince ožije Masarykovo náměstí vánočními trhy a na Štědrý večer, půl hodiny před půlnocí, se rozezní zvon Augustin a oznámí narození Páně. Bílá věž bude letos naposledy přístupná o vánočních svátcích 25. a 26. prosince.
Letošní zimní radovánky ještě ozdobí novoroční ohňostroj spojený s tradičním podáváním čočkové polévky. Součástí zahájení zimní turistické sezony bylo rovněž představení tří nových propagačních publikací Hradce, prohlídka Bílé věže, kaple sv. Klimenta, ochutnávka martinských rohlíčků, kulturní program a trh.

Video se spustí kliknutím na náhled:

Zahájení zimní turistické sezony v Hradci Králové

Nahoru

 

Volejte: +420 495 707 111

Kontakty