Leoš Kučera podal rezignaci na post náměstka primátora města Hradec Králové

Ilustrační foto Primátor města Zdeněk Fink přijal před chvílí rezignaci Leoše Kučery (bez PP zvolen za DVH) na funkci náměstka primátora města Hradec Králové. Zastupitelem zůstává nadále.

„Důvodem mého odchodu je stav artkina CENTRÁL, které jsem dříve vedl a které se díky kumulaci dluhů z dřívějších období a po nevydařených personálních obměnách ocitlo ve vážných existenčních potížích. Ačkoliv tento fakt nesouvisí přímo s výkonem mé funkce náměstka v mých gescích a nejsem v tomto ohledu ani ve střetu zájmu, je mojí morální povinností se pokusit v zájmu města tento jedinečný projekt v Hradci Králové udržet a připravit na případnou transformaci do jiného právního subjektu vhodného pro podobný typ aktivit,“ uvedl ke své rezignaci náměstek Leoš Kučera, který funkci náměstka primátora dále nebude vykonávat od 1. října 2011.

„Leoši Kučerovi náleží poděkování, profesně jsem s jeho prací byl spokojen. Celá záležitost je nepříjemná, nicméně jiné řešení celé věci není v tuto chvíli přijatelné a to napříč politickým spektrem,“ dodává Zdeněk Fink, primátor města Hradec Králové.

Doma v Hradci je součástí koalice na radnici od 28. prosince2010, kdy třiasedmdesátý den po volbách zastupitelé odhlasovali složení současné komunální vlády.

Kliknutím na obrázek přehrajete reportáž:

Náměstek primátora Leoš Kučera na radnici končí

Nahoru

 

Volejte: +420 495 707 111

Kontakty