Jedna knihovna - jeden průkaz

ilustrační obrázek knihovny Knihovna města Hradce Králové má pro své čtenáře přichystán velký novoroční dárek. Od prvního pracovního dne příštího roku, tj. od pondělí 4. ledna 2010, začne platit ve všech půjčovnách knihovny jednotný čtenářský průkaz. Pro uživatele jednotný průkaz znamená, že do ústřední půjčovny, čítárny, informačního střediska, do hudební knihovny a do všech ostatních 14 poboček stačí pouze jedna průkazka s platnou registrací. Registrační poplatek zůstává ve stejné výši jako dosud. Součet současně vypůjčených titulů nesmí přesáhnout 20 knih, 10 periodik, 6 zvukových nosičů, 2 DVD a 15 hudebnin

Čtenáři si mohou půjčovat knihy, noviny, časopisy, hudební a zvukové nosiče v jakékoliv naší půjčovně. Jedinou výjimku tvoří zvuková knihovna pro nevidomé a slabozraké. Zde i nadále platí zvláštní režim, který umožňuje půjčování zvukových knih pouze osobám, které trpí vážným očním onemocněním.

Čítárna periodik a studovna naučné literatury zejména z oblasti výtvarného umění, která je součástí ústřední půjčovny v přízemí hlavní budovy Knihovny města Hradce Králové v Tomkově ulici, se konečně dočká kompletní přestavby. Nově upravené prostory nabídnou návštěvníkům větší volný výběr naučné literatury, čtenářům denního tisku a periodik komfortnější, příjemnější a útulnější prostředí a návštěvníkům veřejného internetu více soukromí.

Vzhledem k tomu, že provozní prostory pro veřejnost v ústřední budově jsou navzájem propojené, musíme po dobu rekonstrukce uzavřít kromě ústřední půjčovny a čítárny také informační středisko. Zavřeno bude od 14. prosince 2009 do konce roku. V pondělí 4. ledna se v nových prostorách zase budeme těšit na svoje novoročně naladěné čtenáře. Přijďte se podívat, že jsme přes Vánoce nelenošili.


Lenka VÁCLAVÍKOVÁ ANTOŠOVÁ

Nahoru

 

Volejte: +420 495 707 111

Kontakty