Jedete na dovolenou bez psa? Objednejte mu hotel

Psí hotel v Hradci Králové Jednolůžkový pokoj v hotelu s plnou penzí, hygienou, procházkami a zdravotnickou péčí. To vše za 215 korun za noc. Za příplatek je možná také koupel, holič nebo pedikúra. Zaujala vás tato nabídka? Uvedené podmínky, samozřejmě v podobě odpovídající psům, čekají čtyřnohé kamarády člověka v psím hotelu, který je součástí městského útulku pro opuštěná zvířata u lesního hřbitova v Malšovicích.

Hotel pro psy zde funguje od dubna 2009 a jeho služeb dosud využilo šest desítek psů. Největší zájem o pobyt je samozřejmě o letních prázdninách, kdy lidé odjíždějí na dovolenou a štěkajícího člena rodiny nemají kam dát. Psí hotel je pro ně ideální volbou, protože o hafany je tady výborně postaráno. Zvířata jsou ubytována ve venkovních kotcích s průchodem do vnitřní zděné části s podlahovým vytápěním, obvykle dvakrát denně dostávají krmivo, mají zabezpečenu hygienu a veterinární péči. Dostatek volného pohybu ke hrám a venčení mají dočasní obyvatelé zařízení zajištěn v travnatém výběhu, do kterého jsou vypouštěni dvakrát nebo třikrát denně. Technické služby Hradec Králové, které hotel i útulek provozují, letos dokonce zlevnily poplatek za noc v psím hotelu. Místo 252 korun zájemci nově zaplatí jen 215 korun. Pokud však hodlají svému pejskovi dopřát lepší péči, za příplatek pro něho mohou zajistit nadstandardní krmení, koupání či profesionální úpravu srsti. Zisk z provozu hotelu Technické služby Hradec Králové věnují na podporu opuštěných psů v útulku.

„Už teď máme na prázdniny asi deset rezervací,“ řekla vedoucí útulku s hotelem Lenka Lacinová. „Objednat pobyt je možné na telefonních linkách 495 497 075, 731 131 227 nebo prostřednictvím e-mailové korespondence na utulek@tshk_cz. Kapacita je 29 míst,“ dodala. Letos poprvé pro zájemce uspořádají v hotelu i v útulku den otevřených dveří, který se uskuteční 25. června. Veřejnost se tak bude moci přesvědčit, že psi tady mají odpovídající péči a jejich majitelé se nemusejí bát je svěřit do péče zdejšímu personálu. Pobyty v psím hotelu jsou možné na libovolný počet dní a pro jakékoliv plemeno, od „kapesních“ čivav až po velké psy. Majitelé však musí splnit některé podmínky. Ke třem základním patří potvrzení o zdravotním stavu zvířete ne starší než tři dny, potvrzení o odčervení a očkovací průkaz psa s platným očkováním proti vzteklině a trojkombinaci.

Pobyt v hotelu psi snášejí podle Lenky Lacinové většinou dobře. „Devadesát pět procent z nich si brzy zvykne, zbývajícím pěti procentům, kterým se stýská, věnujeme zvýšenou péči. Například jim častěji dopřáváme aporty ve výběhu nebo různé hry, aby byli v kontaktu s člověkem,“ vysvětluje.

Kliknutím na obrázek přehrajete reportáž:

Psí hotel v Hradci Králové

Nahoru

 

Volejte: +420 495 707 111

Kontakty