Jak pojedou o svátcích autobusy a trolejbusy

Ilustrační foto Vánoční svátky a přelom roku omezí, stejně jako v předchozích letech, provoz městské hromadné dopravy v Hradci Králové. Na Štědrý den budou městské autobusy i trolejbusy jezdit podle jízdního řádu platného pro neděli a svátek, ovšem pravidelný provoz skončí už v 18 hodin.

O dopravu po městě se poté postarají pouze linky 2, 3, 8, 22, 24 a 27, ovšem podle zvláštního jízdního řádu, který bude vyvěšen na staničních označnících. Poslední spoj linky T vyjede ze zastávky Tesco Březhrad ve 14.40 hodin. V neděli 25. a v pondělí 26. prosince bude MHD jezdit jako v neděli a ve svátek. Od úterý 27. do pátku 30. prosince bude platit prázdninový jízdní řád.

Na silvestra pojedou vozidla MHD jako v sobotu, ovšem jen do 19 hodin, večer a v noci bude doprava fungovat stejně jako o Štědrém dnu na vybraných linkách podle zvláštního jízdního řádu. V první dnu nového roku zahájí dopravní podnik provoz MHD v šest hodin ráno, ovšem pouze na linkách 1, 3, 9, 14 a 24. Autobusy a trolejbusy na ostatních linkách vyjedou do hradeckých ulic o dvě hodiny později. Provoz MHD se bude řídit svátečním jízdním řádem. V pondělí 2. ledna nepojedou školní a některé výpomocné spoje, plný provoz bude opět zahájen 3. ledna.

Nahoru

 

Volejte: +420 495 707 111

Kontakty