Hradecká radnice přátelská rodičům i dětem

místo pro děti Místnost se zázemím pro maminky s dětmi otevřeli u příležitosti Dne dětí na královéhradecké radnici. Rodiče, kteří na úřad přicházejí vyřizovat své záležitosti, tak mohou nově využít klidné místo k odpočinku vybavené mimo jiné také přebalovacími pulty, mikrovlnnou troubou či herním prostorem pro děti. Místnost, která vznikla přestavbou jedné z kanceláří, je zdarma k dispozici v pracovních dnech a rodiče ji najdou ve druhém patře levého křídla magistrátu města. Přístup k ní je samozřejmě bezbariérový.

„Je to první z takzvaných míst přátelských rodině, která plánujeme postupně otevřít na frekventovaných místech v Hradci Králové. Další vzniknou ještě během letních prázdnin například v městské knihovně na Eliščině nábřeží a v informačním centru na Gočárově třídě,“ řekl primátor města Otakar Divíšek.

Tento projekt hradecké radnice navazuje na centrum prorodinných aktivit Budulínek občanského sdružení Salinger, které se otevřelo už na jaře ve Wonkově ulici a je spolufinancováno z grantu Ministerstva práce a sociálních věcí.

„Hradec Králové získal loni titul město přátelské celé rodině a podpora rodin s dětmi zůstává naší prioritou i do budoucna. Podobná místa, kde mohou rodiče ve městě či na úřadech v klidu své děti přebalit, nakrmit či si jen s nimi pohrát a odpočinout, často chybí. Hradec Králové je jedním z prvních měst v Čechách, které začalo s jejich zaváděním,“ vysvětlil náměstek primátora Martin Soukup.

Místo přátelské rodině na královéhradecké radnici sice není dětským koutkem v pravém smyslu slova, přesto jistě zpříjemní rodičům i dětem někdy nezbytnou návštěvu úřadu.

„Chtěli bychom ve městě postupně vytvořit celou síť těchto míst, ale trochu si lámeme hlavu s jejich pojmenováním. S tím by nám mohli pomoci sami Hradečáci, kteří je budou využívat. Návrhy mohou posílat na adresu redakce.radnice@mmhk_cz do konce srpna,“ doplnil primátor Divíšek.

Nahoru

 

Volejte: +420 495 707 111

Kontakty