Hradec se připravuje na invazi fanoušků

Fotbaloví fanoušci v autobusech Nedělní zápas hostujícího FC Baník Ostrava prověří připravenost Hradce Králové na příjezd fanoušků a příznivců ostravského i hradeckého fotbalu. Město se tak opět připravuje na zvýšený nápor fanoušků. Dnes se proto uskutečnila koordinační schůzka města, zástupců fotbalového klubu, státní i městské policie, hasičů, záchranářů a dalších složek, které mají zajistit ochranu zdraví a majetku Hradečanů a hladký průběh nadcházejícího utkání.

Město stojí před situací, u které nelze nic podcenit. Po dnešní koordinační schůzce každý ze zúčastněných ví, za co zodpovídá a jaké má úkoly. Příznivci Baníku jsou považováni za nejproblémovější, proto plánovaná opatření zasáhnou do běžného života Hradečanů. Cílem dnešního jednání, které iniciovala královéhradecká městská policie společně s Policí České republiky, byla příprava na maximální možnou ochranu zdraví a majetku občanů.

„Policie ČR k tomuto zápasu přistupuje s veškerou odpovědností. Vyhodnotila ho stejně jako zápasy se Spartou a se Slávií jako rizikový. Už vzhledem k pověsti fanoušků. Posilujeme výkon služby, abychom byli schopni zabezpečit v Hradci klid a pořádek. Na tento zápas budou ve službě desítky policistů, v případě potřeby jich bude i více. Připraven k zásahu je i významný počet těžkooděnců,“ uvedl Petr Krása z Policie České republiky.

Fanoušci Baníku dorazí do Hradce pravděpodobně v neděli vlaky s příjezdy na hradecké vlakové nádraží ve 13.18 h, 14.45 h a 15.18 h. Velké množství z nich přijede i osobními vozy.

„Vzhledem k tomu, že předpokládáme příjezd části fanoušků už v sobotu, posílíme již v tento den denní i noční směnu. V neděli bude ve službě 50 – 60 strážníků, aby zabezpečili nejen veřejný pořádek v okolí stadionu, ale i ve zbývajících částech města,“ doplnil ředitel městské policie Miroslav Hloušek.

Na nedělní zápas se připravuje také domácí fotbalový klub. „S ohledem na rizikovost utkání jsme pořadatelskou službu posílili na 150 osob. Doufám, že zápas zvládneme s minimálním dopadem na život ve městě,“ uvedl Richard Jukl, generální ředitel FC Hradec Králové.

„Vyčlenili jsme pro přepravu hostujících fanoušků pro přepravu z nádraží na stadion a zpět dva autobusy. Jeden velkokapacitní kloubový a druhý klasický. Velkokapacitní autobus je speciálně pro tento účel upraven. Po celou neděli budou provoz na linkách 1 a 2 zajišťovat kloubové trolejbusy a pro linku číslo 7 budou připraveny výpomocné vozy,“ upřesnil Leo Sedláček z Dopravního podniku města Hradec Králové.

Není vyloučeno, že se mnozí fanoušci vydají za zábavou do ulic města. Proto chce město upozornit na případná rizika například provozovatele restaurací především předzahrádek. Řidiči aut, jež parkují na nedalekém parkovišti Flošna, obdrží informační leták o  tomto rizikovém zápasu. Fanoušci hostů budou na stadion přicházet branou od II. městského okruhu, aby byl omezen kontakt s domácími diváky. Pokladny budou otevřeny dvě hodiny před zápasem, klub vyzývá fanoušky k včasnému příchodu vzhledem ke zvýšeným bezpečnostním prohlídkám.

Další informace naleznete na Hradecké internetové televizi, stačí kliknout na obrázek.

Hradec se chystá na rizikový fotbalový zápas

Nahoru

 

Volejte: +420 495 707 111

Kontakty