Hradec se chystá na záplavu hiphoperů

Hip Hop Hradec Králové je na příjezd tisíců našich i zahraničních fanoušků hiphopové kultury, které do města ve druhé polovině týdne přiláká festival Hip Hop Kemp, dobře připraven. Policie, městská i republiková, se postarají o veřejný pořádek a budou usměrňovat dopravu, dopravní podnik přijal opatření, která mají zajistit bezproblémový provoz městské hromadné dopravy. Ke klidnému spánku obyvatel by měl přispět i verdikt rady města, která rozhodla o ukončení venkovní produkce festivalu před pracovním dnem už hodinu před půlnocí.

Přesto, že se do Hradce Králové na festival chystají tisíce návštěvníků, vliv takové množství lidí na městskou hromadnou dopravu by měl být minimální. Jejich transport od terminálu a hlavního nádraží na letiště a následně zpět totiž zajistí především mimořádná kyvadlová doprava určená právě návštěvníkům festivalu. Kloubové autobusy pojedou od středy do pátku v době od 16 do 21 hodin na letiště a zpět v půlhodinových intervalech, v neděli budou mezi letištěm a terminálem pendlovat ve stejně dlouhých intervalech od šesti hodin do půl dvanácté. Dopravní podnik zároveň posílí běžnou linku 15, jejíž trasa vede k letišti. Na některé její spoje nasadí kloubové autobusy, jinde zajistí výpomoc. „Pokud by náhodou autobus na některé zastávce cestující nepobral, řidič zavolá na dispečink a na místo ihned vyrazí další vozidlo. Na zastávce by mělo být za několik minut. Na situaci jsme dobře připraveni a jsem přesvědčen, že k žádným problémům nedojde,“ uvedl Leo Sedláček z Dopravního podniku města Hradec Králové.

„Hlídky městské policie budou jako každoročně monitorovat situaci ve městě a v okolí Festivalparku. Strážníci se převážně zaměří na veřejný pořádek a dopravu. Ve spolupráci s Policií ČR budou dohlížet na dopravní situaci při příjezdu a odjezdu návštěvníků areálu,“ sdělil velitel výkonu služby Městské policie Hradec Králové Jan Mrázek. V době konání festivalu bude sloužit zhruba o třetinu víc strážníků, než je o prázdninách obvyklé. „Od zahájení až po ukončení akce jich bude každý den provádět kontrolu města zhruba pětadvacet,“ doplnil informaci Jan Mrázek.

Větší klid a méně stížností na hluk by kromě opatření pořadatelů akce mělo přinést rozhodnutí rady města. Radní totiž v únoru rozhodli, že večerní produkce na venkovních scénách skončí ve čtvrtek už ve 23 hodin. Důvodem je to, že druhý den je dnem pracovním.

Festival Hip Hop Kemp se ve Festivalparku na hradeckém letišti uskuteční od čtvrtka 18. do soboty 20. srpna, ovšem první nedočkavci obsadí areál už ve středu. V minulých letech přilákal festival do města kolem patnácti až dvaceti tisíc návštěvníků.

Nahoru

 

Volejte: +420 495 707 111

Kontakty