Hradec Králové má novou aplikaci pro chytré mobily. Zdarma

InCity [19. březen 2014]  Vlastníte chytrý mobilní telefon či tablet s operačním systémem Android či iOS? Od této chvíle máte možnost čerpat ty nejčerstvější informace o městě zcela zdarma. Prohlédnout si bude možné kromě zpráv a aktualit i přehled akcí ve městě, uživatel se pohodlně dostane i k turistickým informacím a chybět nebudou ani praktická data o službách nabízených městem, jako je svoz odpadů či termíny čištění ulic. Stačí si stáhnout z virtuálního obchodu aplikaci inCity.

Díky plošně přístupnému mobilnímu internetu a dostatečnému výběru dostupných mobilních zařízení je mezi uživateli velká poptávka po tematických aplikacích, které umějí více než pouze ukazovat webové stránky. „Jde o první mobilní aplikaci, kterou město Hradec Králové má nejen pro Hradečany, ale i pro turisty od této chvíle k dispozici. Podařilo se rozšířit nabídku informačních kanálů o další, v této době čím dál populárnější, způsob předávání informací všem věkovým skupinám,“ hodnotí kladně aktivitu v tomto směru Josef Krofta, náměstek primátora odpovědný za oblast kultury a cestovního ruchu.

Uživatelům je aplikace zdarma nabízena ke stažení ve známých virtuálních obchodech Google Play a App Store.  „Z toho, co aplikace inCity nabízí, mohu jmenovat například přehled aktualit, které jsou zveřejňovány na městském webu a automaticky se tak do aplikace dostanou. Za zmínku stojí i přehled akcí, který je čerpán z portálu HKpoint.cz a samozřejmě turistické informace a atraktivity. Rovněž uživatel získá lepší přístup k údajům kulturních institucí a sportovišť ve městě, zároveň i možnost pohodlně zaplatit parkovné smskou. Všechny údaje o lokalitách ve městě jsou doprovázeny mapovými a navigačními funkcemi,“ vypočítává Jan Bára, obchodní ředitel společnosti Intelis, která je výrobcem a provozovatelem softwaru.

Aplikace, která dnešním dnem začíná bojovat o místo na trhu informací, dostala v prosinci zelenou od rady města, která vznik projektu podpořila částkou 60 tisíc korun. „Doufám, že si aplikace najde své příznivce a bude jim užitečná. Už teď s dodavatelem přemýšlíme o jejím budoucím rozvoji,“ uzavírá Josef Krofta. V plánu je v tuto chvíli umožnit do budoucna použití aplikace při cestování městskou hromadnou dopravou, při hledání v jízdních řádech či při nákupu SMS jízdenek. Aplikace bude v blízké budoucnosti obsahovat údaje i o cykloturistice.

Pro Android ke stažení zde
Get it on Google Play
Pro iOS ke stažení zde
Image

Pokud Google Play Vašemu zařízení neumožňuje stažení aplikace inCity, můžete si stáhnout APK balíček a nainstalovat aplikaci ručně.

Další informace na www.incity.cz

Nahoru

 

Volejte: +420 495 707 111

Kontakty