Havárie „rozhodila“ semafory, oprava potrvá týdny

Hradec Králové Řidiči jedoucí po jižní větvi silničního okruhu by měli dávat pozor. Kvůli poškození ovládání veřejného osvětlení, které vzniklo při pondělním prohoření a zkratu několika kabelů podzemního vedení dopravní signalizace v křižovatce Lipky, pracují semafory na několika místech v okolí v nouzovém programu.

Dopravní signalizace na jednotlivých křižovatkách spolu navíc nekomunikuje, takže nefunguje zelená vlna. „Bezpečnost silničního provozu není ohrožena, může být však narušena jeho plynulost v důsledku nouzového provozu řízení křižovatek. Může docházet také k výpadkům částí veřejného osvětlení,“ informuje ředitel Technických služeb Hradec Králové Jiří Henzl. 

Technické služby na opravě intenzivně pracují. Hrubý odhad škody na technologii dopravní signalizace činí zhruba 300 tisíc korun, na veřejném osvětlení je škoda asi padesátitisícová. K poškození elektrického vedení pravděpodobně došlo při výkopových pracích, které prováděla soukromá firma. Odstraňování následků pondělní havárie potrvá několik týdnů.

Nahoru

 

Volejte: +420 495 707 111

Kontakty