Filharmonie zahájila koncertní sezonu

Kaspar_Zehnder_s_FHK___dir1_bw___foto_Patrick_Marek.jpg [13. září 2018]  Filharmonie Hradec Králové zahájila 41. sezonu. Úvodní koncert se uskutečnil 12. září, když taktovky se ujal nový šéfdirigent Kaspar Zehnder. Jeho prvním uměleckým hostem, kterého představil hradeckému publiku, byla světová klavíristka Elizabeth Leonskaja.

Sezona sice začíná, ale orchestr má za sebou od začátku srpna již téměř desítku odehraných koncertů hlavně na prázdninových festivalech, z toho poslední dva velmi úspěšné koncerty na festivalu filmové hudby Soundtrack Poděbrady.

Filharmonie se připojuje k letošnímu roku osmičkových výročí. Při slavnostním koncertu 27. října v Aldisu zazní Má vlast Bedřicha Smetany. Dále se chystá provedení rozsáhlého díla Oratio spei (Modlitba naděje) slovenského skladatele Juraje Filase v první polovině listopadu, kromě Hradce Králové je plánováno provedení také v pražské svatovítské katedrále.

Příznivcům „moderního dění v klasické hudbě“ bude koncem listopadu opět patřit festival Hudební fórum Hradec Králové a příznivcům hudby na pomezí žánrů repríza koncertu Michael Jackson Symphony. Více o koncertech z pestré nabídky filharmonie na www.fhk.cz.

Nahoru

 

Volejte: +420 495 707 111

Kontakty