Evropský týden mobility se vrací do Hradce Králové

8888.png [14. září 2018]  Po krátké přestávce se v týdnu od 16. do 22. září vrací do Hradce Králové kampaň EVROPSKÝ TÝDEN MOBILITY, která se stejně jako v minulých letech pokusí ukázat veřejnosti, že automobily nejsou jediným dopravním prostředkem, který můžeme využívat k přepravě. Letošním tématem kampaně se tak stalo motto „Kombinuj a jeď“, které upozorňuje na to, že způsob přepravy po městě se dá vhodně kombinovat podle potřeb a možností každého a přitom to nemusí stát tolik peněz a zejména času, jako v případě jízdy autem!

Organizátoři této kampaně letos připravili nejen pro Hradečáky celou řadu akcí a novinek. Jak je možné využít veřejný prostor starého města s denním předstihem, ukáže sousedská akce Zažít město jinak na podporu oživení Velkého náměstí (15. 9.). Na moderním dopravním hřišti v Třebši se 17. 9. přesvědčíte o tom, že na kole či koloběžce se dá jezdit v každém věku. Již tradičně budou po celý týden v kině Bio Central promítány filmy s ekologickou tématikou Ozvěny ekofilmu pro základní a střední školy. Chybět by neměla ani cyklojízda 18. 9. po zajímavých místech s novými úpravami pro cyklisty, kde bude možné zjistit, co se v této oblasti dále chystá. Nejvíce zajímavostí a novinek pak bude možné vidět 20. 9. U Grandu v části ulice Palackého, kde bude Dopravní podnik prezentovat jeden z nových elektrobusů, prostor zde bude i pro netradiční kola, elektrokola a koloběžky. Co je nového v oblasti městské mobility a cyklodopravy zde představí zástupci města a kraje a tematické filmy budou k vidění v Infocentru na Eliščině nábřeží. V kině Bio Centralproběhne 21. 9. premiéra filmu o začátcích skatebordingu v Čechách s doprovodnou ukázkovou akcí. Poslední pracovní den v tomto týdnu je pak pro všechny s malým technickým průkazem připravena celodenní MHD zdarma. 

Evropským týdnem mobility 2018 současně v radničním zpravodaji startuje seriál aktuálních informací, novinek a zajímavostí z oblasti městské mobility a dopravy v našem městě a regionu. Ve spolupráci se všemi důležitými partnery a veřejností půjde mimo jiné o otázky, kam by v této oblasti mohlo či mělo město směřovat, jaké strategické záměry se aktuálně připravují nebo nás v nejbližší budoucnosti čekají, co je to Plán udržitelné městské mobility nebo co znamená být městem s dobrou adresou. Cíleně se budeme věnovat každému druhu dopravy včetně parkování, veřejnému prostoru a jeho využívání, bezpečnosti v dopravě, údržbě komunikací, apod. To vše bude doprovázeno zajímavými daty a odkazy ve všech podobách. Věříme, že Vás tento seriál dopravních informací zaujme nejen z praktického hlediska, ale přivede Vás také k většímu zájmu o dění kolem nás.

Příště: Jaká je naše vize v oblasti dopravy?

Nahoru

 

Volejte: +420 495 707 111

Kontakty