Dopravní podnik představil nové trolejbusy

Slavnostní představení nových trolejbusů Dopravní podnik města Hradec Králové představil 4. dubna na terminálu hromadné dopravy jedenáct nových trolejbusů, které napomohou obnovit stávající vozový park.

Kloubové trolejbusy zásadním způsobem zlepší kvalitu městské hromadné dopravy, a to především pro osoby se zdravotním a pohybovým postižením.

„Trolejbusy budou nasazeny hned ze začátku dubna do plného provozu na linky č. 1 a 2," upřesňuje ředitel Dopravního podniku města Hradec Králové Miloslav Kulich. Tato drážní vozidla jsou také šetrnější k životnímu prostředí. S novými vozy zavádí královéhradecký dopravní podnik také nový systém otevírání dveří. Cestující si budou otevírat dveře při nástupu i výstupu sami pomocí viditelně označených tlačítek umístěných uvnitř i vně vozů. Postupná obměna je realizována v rámci projektu Obnova vozového parku trolejbusů, spolufinancovaného Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj. Dalších 20 vozů pořídí město do roku 2013.

I když jsou trolejbusy samy o sobě velice komfortní, na podporu ještě přívětivějšího ježdění vyhlásil Dopravní podnik anketu na pojmenování všech nových vozů podle zajímavých a příjemných jmen inspirovaných pohádkovými příběhy. Trolejbusy pak byly vybranými jmény pokřtěny na slavnostním zahájení jejich provozu právě 4. dubna. Vítěznými jmény jsou: Špagetka, Fifinka, Rákosníček, Krteček, Hurvínek, Mánička, Amálka, Cipísek, Rumcajs, Škubánek a Křemílek.

Video se zobrazí kliknutím na odkaz:

Dopravní podnik představil nové trolejbusy

Více zde.

Nové vozyPřed zkušební jízdouImage

Nahoru

 

Volejte: +420 495 707 111

Kontakty