Děti si skočily oslavit svátek do parku

Dětský den s MP Více než tři tisícovky dětí z královéhradeckých mateřských a základních škol přišly 31. května oslavit svůj svátek s městskou policií. Šimkovy sady se proměnily v jedno velké hřiště a závodiště, kde se navíc mohli malí návštěvníci dozvědět zajímavosti z práce složek integrovaného záchranného systému.

P r o g r a m tvořily ukázky policejní sebeobrany, výcviku služebních i záchranářských psů a první pomoci. K vidění byla výstroj, výzbroj a technika strážníků, policistů, vojáků, hasičů i zdravotníků. Podívanou zpestřil seskok parašutistů, představení zádržného systému i trenažéru jízdy od týmu Besipu. Pro dostatečné vydovádění pokryli hasiči část plochy pěnou. Součástí dětského dne byly soutěže a hry, jízda zručnosti na koloběžkách i skákací hrad.

Děti se mohly posadit do hasičského vozu, za volant autobusu MHD nebo závodního auta. „Cílem naší akce je seznámit dětskou veřejnost s činností strážníků, hasičů, zdravotníků i dalších spolupodílejících se subjektů. Současně chceme oslavit konec školního roku a Mezinárodní den dětí,“ uvedla mluvčí hradecké městské policie Eva Čížková.

Kliknutím na obrázek přehrajete reportáž:

Hradec Králové - bezpečné město 2011

Nahoru

 

Volejte: +420 495 707 111

Kontakty