Čtenáři nejsou v krizi

Budova knihovny Více než dvanáct tisíc knih si odnesli návštěvníci letošního knižního bazaru, který zorganizovala v uplynulém týdnu na Eliščině nábřeží Knihovna města Hradce Králové. Návštěvníci měli možnost za cenu dvou korun za kus nakoupit libovolné množství dokumentů - knih, map a hudebnin - vyřazených z fondu knihovny.

Celkem bylo letos k prodeji nabídnuto více než patnáct tisíc vyřazených knih, map a hudebnin, prodalo se jich více než dvanáct tisícovek. Třebaže se jedná o tradiční akci, byl letošní bazar tak trochu jiný. Poprvé se nekonal v prostorách novobarokní budovy knihovny na starém městě, ale na Eliščině nábřeží vedle vinárny Bystřička. „Při přípravě letošního knižního bazaru jsme se trochu obávali, co řeknou naši věrní návštěvníci na změnu místa konání bazaru a jak zvýšený provoz v domě ovlivní naše vztahy s nájemníky bytů. Vše ale dopadlo nad očekávání skvěle.

Obyvatelé bytů v domě v Palackého ulici se na nás i nadále usmívají a návštěvníci bazaru odcházejí nadmíru spokojení. Pochvalují si lepší dostupnost bazaru, velké prostory a mnohonásobně větší výběr knih. Vždyť za první den konání letošního knižního bazaru se prodalo tolik knížek jako za celý loňský bazar: sedm a půl tisíce,“ říká ředitelka knihovny Lenka Václavíková Antošová. Bazar navštívilo okolo dvanácti stovek lidí všech věkových kategorií. „Studenti chodili i několikrát s obrovskými batohy, jedna náruživá čtenářka dorazila s krosnou až z Borohrádku. Takový zájem o knížky přeci jasně říká, že čeští čtenáři určitě nezažívají žádnou krizi,“ hodnotí akci ředitelka knihovny.

Nahoru

 

Volejte: +420 495 707 111

Kontakty