Azylový dům zaplnily desítky dárků

detail dárky pod stromem v azylovém domě Charitativní akce „Stromeček splněných přání“ na pomoc dětem z azylového Domu pro matky s dětmi v Hradci Králové má úspěšně za sebou své druhé pokračování. Díky velkému zájmu veřejnosti se podařilo během 5 dní nashromáždit přes 400 dárků, což je třikrát více oproti loňskému roku. V pondělí 20. prosince byly dárky odvezeny do azylového domu, kde si je na Štědrý den rozbalí přibližně 60 dětí ubytovaných v tomto zařízení.

Letošní akci uspořádali pod záštitou města agentura Max 1 marketing s.r.o. a Český klub podnikatelů ve dnech 15. – 19. prosince v OC Futurum.

„Dnes jsme převzali pro naše klienty od pořadatelů dárky, které se podařilo nashromáždit v rámci této krásné akce. S ohledem na časté dotazy bych chtěla znovu zdůraznit, že uveřejněná jména všech našich klientů v rámci této akce byla s ohledem na ochranu osobních údajů pozměněna. Věk a konkrétní příběh je ale pravdivý. Pravá jména dětí máme spolu s fiktivními uvedena na interním vypracovaném seznamu, podle kterého teď budeme rozdělovat jednotlivé dárečky. Chtěla bych ještě jednou jménem našeho zařízení opravdu moc poděkovat všem dárcům, protože pomohli splnit dětská přání a tím i pomáhají jejich rodičům, kteří tráví Vánoce v nestandardní životní situaci,“ uvedla Zdeňka Koutníková, vedoucí azylového Domu pro matky s dětmi.

„Jsem rád, že jsem mohl za město podpořit letošní ročník a oceňuji u tohoto projektu jeho jasný, konkrétní a transparentní záměr, kdy je pomoc zacílena na konkrétní osobu formou věcného dárku. Víme, že klientům azylového domu kromě jiného chybí zážitky, a proto se budeme snažit i letos sehnat finanční dar a uspořádat pro ně výlet například na hory, kde většina z nich ještě nikdy nebyla,“ řekl Martin Soukup, dosavadní radní a člen zastupitelstva města. 

„V Hradci Králové, ale i v jiných městech se pořádá řada charitativních akcí. Stromeček splněných přání je věnován dětem z azylového domu, na které se dosud zapomínalo nebo o nich veřejnost vůbec nevěděla. Ocitly se spolu s rodiči v nezáviděníhodné situaci. Náš projekt jim přináší konkrétní pomoc. Věřím, že i příští rok se nám podaří sehnat finanční prostředky a uspořádat tuto akci. Po zkušenostech z obou ročníků nás trochu mrzí, že se více neangažují královéhradečtí podnikatelé. Většinu dárků přinášejí lidé, kteří na tom sami mnohdy nejsou finančně nejlépe,“ doplnil na závěr Tomáš Pavel, jeden z iniciátorů charitativní akce a zástupce agentury Max 1 marketing s.r.o. a Českého klubu podnikatelů.  

Stromeček splněných přání v OC Futurum.JPG

Hosteska_u_strome__ku.JPG

P__evoz_d__rk___do_azylov__ho_domu_1.JPG

Dárky pod stromkem v azylovém domě.JPG

Nahoru

 

Volejte: +420 495 707 111

Kontakty