Akademie pomáhá chránit důchodce

Bezpečné chování, domácí násilí, padělky, pravidla silničního provozu, první pomoc a podobně. To jsou některá z témat Akademie seniorů, programu přednášek pořádaného městskou policií pro starší lidi.

„Cílem akademie je zvýšení právního povědomí a získání praktických znalostí vedoucích k větší bezpečnosti seniorů. Lektory jsou strážníci oddělení prevence kriminality městské policie a externí odborníci z daných oborů i poskytovatelé služeb,“ řekla mluvčí Městské policie Hradec Králové Eva Čížková. Dodala, že strážníci považují důchodce spolu s dětmi za nejohroženější kategorii obyvatel. Právě přednášky jim mají pomoci čelit nástrahám života.

Akademii seniorů, která je letošní novinkou, už úspěšně dokončily dvě třídy, tedy dohromady zhruba 55 důchodců. Absolventi dostanou diplom a navíc dárek v podobě osobního alarmu a panoramatického kukátka do dveří. Městská policie hodlá v těchto preventivních akcích pokračovat i nadále. Dokonce plánuje, že za staršími lidmi v případě zájmu sama přijede.

„Uvědomujeme si, že ne každý senior má možnost přijet za námi, proto nabízíme i samostatné přednášky s tím, že my přijedeme za seniory,“ slibuje vedoucí oddělení prevence hradecké městské policie Ivan Dubec.

ImageImageImage

Nahoru

 

Volejte: +420 495 707 111

Kontakty