365 dní webu www.hradeckralove.org

www.hradeckralove.org Rok ostrého provozu má za sebou webový portál magistrátu města www.hradeckralove.org v novém grafickém a funkčním kabátě. Návštěvníci si za tu dobu prohlédli už bezmála tři milióny podstránek tohoto webu. K prvnímu výročí obohatila městský webový portál on-line verze pasportu pozemních komunikací.  Hradec Králové je zatím jediným městem, které službu občanům v této podobě nabízí.

Občané mohou v interaktivní mapě  najít svislé dopravní značení, světelné signalizační zařízení, technické objekty, mosty, vodorovné značky, cyklostezky, chodníky, plochy komunikací a další důležitá data. Široká dostupnost těchto informací bude prospěšná všem, zejména Hradečanům.

Aktualizaci a údržbě webových stránek města se věnuje více než 25 proškolených editorů ze všech magistrátních odborů. K odběru čerstvých informací či nových článků se může přihlásit každý, kdo projde jednoduchou registrací, a nebo použije technologii RSS. Vybrané články jsou zveřejněny také v anglické verzi.

V nadcházejícím období se chystá několik komplexních projektů, které by měly webový portál rozvinout a více zpřístupnit občanům. Prvním projektem je agenda pro podporu veřejných zakázek, která bude na webových stránkách publikovat veškeré veřejné zakázky města včetně jejich výsledků. Občané i uchazeči tak budou moci kontrolovat hospodaření úřadu.

Dalším významným počinem, který nalezne návštěvník webových stránek města, budou výstupy projektu Inteligentní formuláře. Projekt má za cíl systematicky sjednotit formáty formulářů tak, aby uživatel mohl využít pro jejich vyplnění jeden volně šiřitelný program. Výhodou projektu bude určitá automatika formuláře, kdy občan nebude muset jeden údaj vyplňovat několikrát, bude se mu zobrazovat nápověda, co má do jednotlivých polí vyplňovat.

Nahoru

 

Volejte: +420 495 707 111

Kontakty