Hvězdárna a planetárium

Hvezdarna a planetarium Hvězdárna a planetárium nabízí pravidelné pozorování objektů večerní oblohy, Slunce nebo jiných zajímavých těles na obloze, ukázky dalekohledů. Probíhá zde řada zajímavých přednášek, výstav nebo program s astronomickou pohádkou, a to nejen pro děti. V roce 2015 zahájilo provoz digitální planetárium vybavené nakloněným kruhovým sálem se sklopnými sedadly a polokulovou projekční plochou a špičkovými vysokokontrastními projektory vyvinutými speciálně pro účely projekce noční oblohy na polokouli. Instalovaný projekční systém zobrazuje hvězdnou oblohu s maximální digitálně dosažitelnou věrností. Hradecké planetárium je jediné zařízení svého druhu v České republice, kde jsou tyto unikátní projektory instalovány. Součástí programu planetária jsou projekce noční oblohy a naučné videofilmy, doplněné interaktivními expozicemi „Mikrosvět – makrosvět“ a „Energie – formy a přeměny“ v prostorách obklopujících kruhový sál.

Zajímavosti: Pro stavbu hvězdárny bylo zvoleno jedno z nejkrásnějších míst - hřeben mezi Zámečkem a Novým Hradcem Králové, odkud se otevírá pohled na západ do polabské nížiny a na jižní protáhlé údolí se zrcadlícími se rybníky Datlík a Roudnička.

Tipy k návštěvě: Rozhodně nevynechejte putování po Galaktické nebo Planetární stezce, které vás vedle krásné přírody městských lesů povedou i po naší sluneční soustavě a mléčné dráze.

Otevírací doba a další informace: www.astrohk.cz

Adresa: Zámeček 456/30, 500 08 Hradec Králové

GPS: 50°10'38.203"N, 15°50'19.462"E 

Nahoru

 

Volejte: +420 495 707 111

Kontakty