Zemětřesení v hokejovém klubu. Hradecká radnice vyměnila jeho vedení

Sedmička | 28.4.2011 | rubrika: Publicistika | strana: 6 | autor: Stanislav Ďoubal

Už dlouho nebylo kolem hradeckého hokeje tak rušno jako v těchto dnech. Magistrát obměnil vedení prvoligového klubu a chce od soukromé firmy ABD převzít rekonstrukci a pronájem zimního stadionu.
Novým generálním manažerem klubu se stal Aleš Kmoníček, který dosud působil jako sportovní manažer ve Vrchlabí. Jeho příchod souvisí s problémy vrchlabského klubu, který v první lize skončil, a jeho majitel, podnikatel Petr Dědek, bude nyní sponzorovat hradecký hokej. Dědek zároveň zasedne jako místopředseda v představenstvu HC VCES Hradec Králové.
Kmoníčka nyní čeká řešení řady problémů. Kromě sportovních a organizačních záležitostí musí vyřešit nejasnosti okolo mnohamilionové přestavby zimního stadionu, kterou město svěřilo soukromé firmě.
„Jsem plně proto, aby stadion přešel do užívání hokejovému klubu. Myslíme si, že tady je potenciál stadion marketingově využít tak, aby to bylo pro klub výhodnější. Klíčové je, že bychom tak měli uspořit vynaložené peníze. Chci v Hradci dělat dobrý hokej, natáhnout diváky do ochozů a naplnit představy a cíle, které jsme si dali. V první řadě chceme sestavit konkurenceschopný tým,“ řekl Kmoníček a připustil další personální změny. Nejdřív se ale musí detailně seznámit s fungováním klubu a s lidmi okolo hradeckého hokeje. „Mám představu o organizační struktuře, kterou bych chtěl pevně nastavit a popřípadě udělat nějaké personální změny,“ potvrdil Kmoníček. Ze starého vedení zůstali pouze dva lidé. Jedním z nich je dosavadní předseda představenstva klubu a náměstek hradeckého primátora Martin Soukup, který byl také u pronájmu stadionu soukromníkovi a fandové ho dlouhodobě kritizují.
Teď Soukup mluví o užší spolupráci s příznivci hradeckého hokeje a slibuje lepší časy.
„Sešel jsem se s vedením fanklubu a řadu věcí jsme si vysvětlili,“ řekl Soukup.

Nahoru

 

Volejte: +420 495 707 111

Kontakty