Zastupitelé zítra rozhodnou, zda dají hokeji peníze

Mladá fronta DNES | 27.6.2011 | rubrika: Kraj Hradecký | strana: 5 | autor: (hek)

HRADEC KRÁLOVÉ Hradečtí zastupitelé budou zítra jednat o mimořádném finančním příspěvku na činnost hokejového klubu. A také omimořádném finančním příspěvku pro společnost HC VCES Hradec Králové a.s. na údržbu a provoz zimního stadionu.
Bude-li totiž ukončena smlouva se společností ABD Invest, která má teď stadion v nájmu, klub se stane provozovatelem stadionu, proto je nutné, aby na to měl zajištěny peníze. „Bude se jednat o schválení příspěvku na provoz zimního stadionu a na odkup drobného investičního majetku od společnosti ABD Invest, dále se bude jednat o schválení částky na poměrné nájemné, které by klub platil městu v případě, kdy by stadion skutečně převzal,“ řekl náměstek primátora města a předseda představenstva klubu HC VCES Hradec Králové Martin Soukup.
Přestože se společností ABD Invest s.r.o. ještě není ukončena smlouva, město jako vlastník stadionu vyhlásilo záměr budovu zimního stadionu pronajmout. Hokejový klub se přihlásil a byl jediným zájemcem.
„Pokud bude smlouva se společností ABD Invest ukončena, hokejový klub se bude snažit, aby byl objekt využíván nejen pro hokej a krasobruslení. Zimní stadion je zatím kolaudován pouze pro tyto sporty, nicméně uděláme vše pro to, aby měl co nejširší využití. Nabízí se možnost pořádat různé koncerty, výstavy i další sportovní akce a v daleko větší míře, než tomu bylo doposud,“ řekl člen představenstva klubu Martin Hosták.
Příspěvěk na činnost klub žádá kvůli vykrytí propadu od hlavních sponzorů ve výši 3,4 mil. korun pro období od srpna do prosince 2011. „Propad je o 2 miliony a 600 tisíc korun vyšší, ale na základě doporučení radních o zbylou částku máme žádat v říjnu. ve standardním grantovém termínu,“ vysvětlil místopředseda představenstva klubu Jiří Jiroušek. Klub město dále žádá o 1,6 milionu korun na dokrytí propadu finančního příspěvku na vrcholový a výkonnostní sport a o částku na rozjezd hokejové akademie ve výši 2 100 tisíc korun.
„I když jsem ve své funkci krátce, tak si myslím, že fanoušci i lidé v zastupitelstvu museli zaregistrovat naši snahu o celkové zlepšení situace v hradeckém hokeji. Kladné rozhodnutí zastupitelů je pro nás téměř existenční záležitostí,“ uvedl generální manažer hradeckého klubu Aleš Kmoníček, „jsem přesvědčen, že to takto vnímají i samotní zastupitelé a že nás podpoří, abychom mohli realizovat naše cíle, mezi které patří především spokojenost fanoušků, výchova a zabezpečení volnočasových aktivit mládeže, efektivní a transparentní hospodaření a v neposlední řadě zviditelnění hradeckého hokeje a i samotného města.“

Nahoru

 

Volejte: +420 495 707 111

Kontakty