Zajímavý záměr: Dřevěná rozhledna na Černé stráni

Milan Zerzán Zhruba do dvou let chce společnost Městské lesy Hradec Králové v lokalitě Černá stráň vybudovat novou dřevěnou rozhledu z místního dříví, která by se měla stát jedním z turistických lákadel hradeckých lesů. V současné době je tato stavba pouze ve stádiu vize.

„Chtěl bych, aby v příštím roce byla zpracována projektová dokumentace. Vše ještě budeme projednávat v představenstvu. Pokud se to podaří, stavba rozhledny by mohla být realizována do dvou let. Lokalita Černá stráň je přírodní památkou. Jedná se o kopec vysoký zhruba 275 metrů. Stromy jsou tam vysoké přibližně pětadvacet metrů, rozhledna by proto měla měřit třicet metrů. Cesta k rozhledně by měla být vyznačena od Mazurovy chalupy,“ řekl ředitel společnosti Městské lesy Hradec Králové Milan Zerzán.

Přesné náklady na stavbu rozhledny budou zřejmé až z projektu, nicméně prvotní odhad počítá s částkou zhruba půl milionu korun. „Domnívám se, že nabídka využití našich městských lesů není zdaleka ještě plně využita. Nápad na vybudování rozhledny je toho důkazem,“ konstatoval náměstek primátora Martin Soukup.

„Z rozhledny, bude-li postavena, bude krásný výhled. Vybudování rozhledny plánuje i Vysoká, ale ta ji bude mít kamennou,“ uvedl Milan Zerzán.

Nahoru

 

Volejte: +420 495 707 111

Kontakty