Zajímá vás pěstounské péče? Přijďte na workshopy

Ilustrační foto - snímek z Dětského centra Veská Už v těchto dnech se mohou členové pěstounských rodin a další zájemci o informace z oblasti náhradní rodinné péče hlásit na odborné workshopy, které připravuje středisko Stopa čápa při o.s. Salinger.

První z workshopů se uskuteční 25. září. Na téma „Cesta k dobrým vztahům aneb jak společně komunikovat v rodině“ bude hovořit Táňa Blažková.

Další setkání, na němž bude Leona Dolejšová mluvit o citové deprivaci, je plánováno na 16. října. Třetí workshop se uskuteční 13. listopadu, kdy se Petr Strnad a Daniela Květenská zaměří na téma „Trestná činnost mládeže a na mládeži, drogová problematika dětí a mládeže v rámci Královéhradeckého kraje“.

Pokud se chcete některého z uvedených setkání zúčastnit, už teď se můžete přihlásit u Jarmily Říčařové (e—mail: nrp@salinger_cz, mob.: 776 807 437), která vám rovněž sdělí informace o přesné době a místě konání jednotlivých workshopů.

Zajímají-li vás informace o náhradní rodinné péči, můžete si také na magistrátu zdarma vyzvednout publikaci Adopce a pěstounská péče aneb Jak na to, která vyšla v rámci edice Radnice. Brožura je k dostání u pracovnice pro náhradní rodinnou péči Marie Kaplanové, je rovněž zdarma ke stažení na webu města.

„O adopci i pěstounskou péči žádají většinou páry, které nemohou mít vlastní děti. Náhradními rodiči se však mohou stát i lidé, kteří již své děti mají a chtějí ještě nějakému dítěti pomoci. „Volných“ dětí, které potřebují lásku rodiny, je v ústavní péči stále dost,“ řekl náměstek primátora Martin Soukup.

Dodal, že by si přál, aby co nejvíce dětí z kojeneckých ústavů a dětských domovů mohlo díky pěstounské péči nebo adopci vyrůstat v normálním prostředí. „Je třeba si uvědomit, že mnohé rodiny mohou ještě nějakému dítěti pomoci – dát mu tolik potřebné zázemí rodiny, ale není to lehké, nestačí totiž dítěti v rodině připravit jen postel. Dítě potřebuje i lásku,“ dodal Martin Soukup.

Nahoru

 

Volejte: +420 495 707 111

Kontakty