Vyrovnání hradecké radnice se sdružením Civitas per Populi

ČRo Hradec Králové | 20.10.2011 | 16:00 | Pořad: Události regionu - Hradec Králové

moderátorka
--------------------
Vedení hradecké radnice zaplatí občanskému sdružení Civitas per Populi padesát tisíc korun. Sdružení původně chtělo téměř sto tisíc jako kompenzaci nákladů, které investovalo do pronajatých prostor ve Střelecké ulici. Radnice totiž smlouvu po několika  měsících vypověděla kvůli sporné ceně za pronájem. Podle náměstka primátora Martina Soukupa je tímto vyrovnáním celá kauza u konce.

Martin SOUKUP, náměstek primátora
--------------------
V té, řekněme, vztahové rovině mezi městem a občanským sdružením Civitas per Populi kauza končí. My jsme uznali vícenáklady, které měli se zkvalitněním toho prostoru a rada jim přiznala 50 tisíc jako kompenzaci toho, co tam udělali.

moderátorka
--------------------
Také předseda občanského sdružení Michael Pondělíček označuje kauzu jako uzavřenou. O další peníze teď bude Civitas per Populi žádat formou grantů.

Michael PONDĚLÍČEK, předseda o. s. Civitas per Populi
--------------------
Nakonec tímto rozhodnutím jsme spokojeni, protože to není tak, že bysme dostali, abychom neměli ani na úpravy prostorů. A pochopili jsme, že je to umění možného. Samozřejmě, pokud bysme měli nějaké další náklady, pokusíme se požádat o grant, kterejma by se když tak dalo něco dofinancovat nebo tak, ale to už je zase jiná historie. To musíme požádat znova v nějakým grantovým kole a pokusit se teda přemluvit město, jestli by bylo ochotno nám ještě nějaké prostředky na úpravy toho prostoru poskytnout.

Nahoru

 

Volejte: +420 495 707 111

Kontakty