Vila v Brožíkově ulici má jméno Idyla

Vila v Brožíkově ulici Obecně prospěšná společnost Skok do života ve vile v Brožíkově ulici, v níž byl po komplexní rekonstrukci slavnostně zahájen provoz v září, poskytuje službu sociální rehabilitace, která je určena pro osoby s mentálním postižením. Pracovníci Skoku do života uspořádali anketu, v níž mohli lidé při Dnu otevřených dveří podávat návrhy na pojmenování vily. Ze všech návrhů bylo vybráno pojmenování „vila Idyla“. V současné době ji navštěvuje 26 klientů.

Rekonstrukci vily financovalo město. „Za kompletní dlouhodobě připravovanou rekonstrukci město zaplatilo 13 milionů a 800 tisíc korun,“ konstatoval dosavadní náměstek primátora Martin Soukup.

Služba sociální rehabilitace, která je ve vile poskytována, je financována z individuálního projektu Služby sociální prevence Královéhradeckého kraje. Poskytované aktivity pomáhají mentálně postiženým dospělým lidem z Hradce Králové a okolí nacvičit dovednosti a získat zkušenosti pro samostatný a plnohodnotný život.

Ve vile je mimo jiné i nová kuchyň. „Můžeme v ní celý den vařit, péct i smažit. Je skvělé mít tak velkou kuchyň, dříve se nás do ní vešlo opravdu málo. Teď se můžeme učit vařit společně. Díky novým prostorům máme i dvě tréninkové dílny, jednu čistou, kde se učíme háčkovat, drhat náramky a modelovat jak z modelíny, tak vytvářet z fima různé šperky a korálky. Ve špinavé dílně pracujeme hlavně s barvou a různým dílenským nářadím. Klienti si sami vyrobili věšák na bundy. Oblíbenou činností je tiskání na obálky a papíry inkoustovou barvou nebo broušení, natírání, malování a lakování kolíčků,“ řekla sociální pracovnice Skoku do života Jitka Ogurčáková. Oblíbena je také multifunkční učebna, kde je prostor pro divadlo, ale i pro různé besedy.

Nahoru

 

Volejte: +420 495 707 111

Kontakty