Velké náměstí včera, dnes a zítra

Velké náměstí, Hradec Králové Seznámení veřejnosti s revitalizací Velkého náměstí se uskuteční ve středu 13. října od 17 hodin v Muzeu východních Čech v Hradci Králové. Zájemci si mohou poslechnout několik zajímavých příspěvků.

V prvním bloku po 17. hodině vystoupí Jan Falta s tématem Minulost a současnost památkové péče na Velkém náměstí, dále Jiří Slavík popíše historickou a ikonografickou sondu do dlažby Velkého náměstí, geologie místa bude námětem Jiřího Petery, veřejná zeleň pak Libora Raka a archeologický výzkum Radka Bláhy.
Ve druhém bloku od 18.30 se uskuteční vernisáž výstav Od hradeb náměstí středověkého Hradce, která shrnuje výsledky archeologických výzkumů historického jádra v uplynulých dvou letech. Na výstavce návštěvníci zhlédnou ukázky nálezů dokládajících každodenní život Hradečanů v období středověku a raného novověku. Vedle ukázek kuchyňské a stolní keramiky to budou drobné předměty z kovu, dřeva, kostí a dalších materiálů. Rovněž budou prezentovány předběžné výsledky antropologického rozboru lidských ostatků ze hřbitova kolem katedrály sv. Ducha. Od 19 hodin pak ve třetím bloku poreferuje Jiří Krejčík o revitalizaci náměstí a Jaromír Chmelík s Pavlem Hodkem o dopravě na tomto místě. Akce je pořádána ve spolupráci s Magistrátem města Hradec Králové.

Pozvánka přiložena zde.

Nahoru

 

Volejte: +420 495 707 111

Kontakty